Heippa voisiko joku ystävällisesti kommentoida kumpi parempi vaihtoehto, Premiere Elements vaiko Pinnacle,(käyttö olisi ihan omien tuotosten editointia) kaikki kokemukset kiitollisuudella otetaan vastaan.
T.Aloittelija
T.Aloittelija
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Koneellani on tällähetkellä molemmat.
Premiere Elements 4 ja Pinnacle Studio 11 Ultimate.
Molemmissa on jotain sellaista, mikä toisesta puuttuu.
Mielestäni Pinnacle Studio on selvästi helppokäyttöisempi ja ominaisuuksia on vähintään yhtä paljon kuin Elementsissä.
Esimerkiksi Premiere Elementsistä puuttuu AVCHD teräväpiirto formaatin tuki, jota kaivataan enenevässä määrin sitä käyttävien kameroideo suosion kasvaessa.
Pinnacle on myös täysin Suomenkielinen, jota minä ainakin arvostan.
Kiitos, se suomenkielisyys on hyvä asia minulle, onko tämä Studio 11 Ultimate, paljon parempi kuin Studio Plus 10
Ei voi sanoa että ultimate olisi 10 Plussaa pajon parempi, mutta nopempi se on ja teräväpiirto videoiden editointi onnistuu paremmin.
Myös Studio 11 toimii Vistassa paremmin