Heips!!! Onko jollain kokemusta tjäreborgin hotelleista alnyas? mikä olis hyvä, millane palvelu ja onko hyvä varustus? et pärjää kaks viikko :) heh.. kiitoksia!!!
Tjäreborgin hotellit
alanyaaan
5966
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tsau! Jos et vaadi tasokasta mestaa,mene ihmeessä Sunway-hotlaan. Hieman nuhjuinen,mutta kaikki toimi ja loistava henkilökunta tekee hotlasta todella miellyttävän..Sijainti hyvä, Kleopatran puolella,lähellä Kale-kukkulalle menevää tietä.. Oltiin just kolme viikkoa ja kova ikävä takasin!!
Hei Sunwayangel! Olisi kiva, jos viitsisit kertoa, millainen ranta sillä kohtaa on? Entä millaiset näkymät partsilta on? Ylemmistä kerroksista parempi? Onko hotellin ja rannan välinen tie vilkas? Hotellistakin olis kiva kuulla? Aamupala, onko kattava? Kiitän!
Heips!Ranta on melko aallokkoinen,valitettavasti myös liukasta kiveä,syvenee tosi nopeasti...Damlatas-ravintolan kohdalla,Kale-kukkulan juurella, oli pieni alue ilman kivikkoa,siinä uiskentelimme aallokon niin salliessa..itse ranta on pikkukiveä..Meillä parveke oli hotellin sisäänkäynnin yläpuolella toisessa kerroksessa,joten näimme vastapäisen asuinrakennuksen ja hotellin.Jos haluaa ihailla maisemia,se onnistuu hotellin kattoterassilla viidennessä kerroksessa.Rantaanmeno onnistuu ilman suurempia ongelmia,ylitettävä katu on yksisuuntainen,liikennettä ei ruuhkaksi asti.
Hotelli tosiaan on melko vanha ja kulahtanut,mutta kaikki kuitenkin toimi ja henkilökunta on aivan mielettömän mukavaa ja huumorintajulla varustettua.Aamupala tarjoillaan kattoterassilla klo 8-10,leipää,paria juustoa,oliiveja,kurkkua,tomaattia,salamintyylistä makkaraa,kananmuna vaihteli keitetystä kokkeliin,kahvia tai teetä ja lisämaksusta voi ottaa vastapuristettua aplarimehua.Söimme pari kertaa hotellilla,ruoka oli ok.En keksi tähän hätään muuta,kysy vielä lisää jos siltä tuntuu ;)Oikein hyvää ja lämmintä lomaa sulle sinne!!
hyvä hotelli. Matkaa kyllä on keskustaan jotain neljä kilometriä, mutta kaupunki busseilla pääsee kulkemaan näppärästi jos ei jaksa kävellä.
Jos taas ei halua lähteä mihinkään, hotelli alueella kuluu aika joko uiden ja aurinkoa ottaen tai olihan siellä niitä aktiviteettejä joka päivä. Niin ja Oban keskusta oli vain muutaman minuutin kävelymatkan päässä. Hyvää ruokaa ja iltaohjelmaa. Suosittelen...
Oikein hyvää keskitasoa leva huoneistohotelli. Tosi mukava allasalue visiliukuineen ja aurinko paistaa aina. Loistava hinta-laatusuhde.