Joo,o,,,,,,, Niin se vaan vaasan karhu pääsi hengestään kun meni lähelle ihmisiä,,,,,, samaan aikaan varpaisjärvellä karhu tuli ihmisiä kohden niin että nämä joutuivat pakenemaan autoonsa,,,,, sama karhu yritti tunkeutua myös paikallisen villisika tarhaajan aitaukseen tappamaan joko villisikoja tai biisoneita, poistui kuitenkin kun paikan omistaja ampuili karhun eteen jonkun varoitus laukauksen peloittelu mielessä,,,,,, mutta kaatolupiqa ei ole vielä tullut,,,,,, on se vaan eriarvoista näitä ihmisiä kohtaan,,,,, mitenhän olisi kehäkolmosen sisällä, tuskin olisi nalle enään elossa.
Vastaukset 6
- ovat.
Ko. tapauksessa olisi pitänyt saada ampua kohti, tyhmä laki EU-sta kun suurpedot saapi tulla pihoihin noin vain.
- sulle.............
....oo vielä selvinnyt että eri arvo on omaisuudella ja ihmisellä kun verrataan kaupunki/maaseutu keskenään.
Kaupunkilaiset ovat paljon parempia veronmaksajia kuulemma ja kaikki ei-kaupungissa asuvat niiden siivellä eläjiä joita pitäisi sopivassa suhteessa harventaa että saataisiin veromarkkoja kaupunkilaisten harrastuspaikkoihin yms.
Petoja pitää olla tarpeeksi että saa hiipparit nahkaansa väristyksiä kun he käyvät mummonmökeillään ja laskettelukeskuksissa ja tietävät että tuolla jossakin se on ja tuntevat itsensä suuriksi valkoisiksi susien (kaiken villin ja vapaan) veljiksi kun alkuasukkaina toimivat alipalkatut kylätalkkarit passaavat siihen hintaan sopivalla asenteella heitä ja centtipalkalla näyttelevät kauhistunutta naamaa kun kelkkareitillä oli menty kuulemma SYNKÄN mutta erittäin hienon ja säväreitä antaneen metsän läpi josta puuttui vain dinot ja muutama muu "normaali" metsän eläin.
Totuuskomissiota ilman kuitenkin näin on:
Pohjimmiltaan maalaisia tarvitsevat hiipparit vain vertailukohdikseen ja sillä siisti.
Kaikki myös yllä oleva on vain kuorrutusta tuolle vertailuteemalle.... - heinähatulle
Ei kai nyt millekään kiljun kyllästämälle lantavarpaalle kaatolupia noin vain myönnetä harhanäkykyjen perusteella. Ns häirikkötapaukset hoitaa poliisi.
Tuossa varvasjärvijutussa ei ole totuuden häivääkään.- -kätkäläinen-
Lueppas savonsanomien sivuilta niin löytyy faktaa, tai jos huumehörhöilyltäsi selviät niin googleta varpaisjärvi,karhu,,, voit löytää nopeemmin. jos nyt yleensä saat koko konetta päälle ilman isän tai äidin apua.
- hahahaaha!
-kätkäläinen- kirjoitti:
Lueppas savonsanomien sivuilta niin löytyy faktaa, tai jos huumehörhöilyltäsi selviät niin googleta varpaisjärvi,karhu,,, voit löytää nopeemmin. jos nyt yleensä saat koko konetta päälle ilman isän tai äidin apua.
Buaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhahahaaaaha!!!!
äähhooooohoohohohohoohohohooooäääääähäähähähä
hiiihiihihihiiiiiiiiiiiihihiihihiiiihiiihiii
Lueppas kieron savolaisen propagandalehdestä vähän juttuja. Juujuu.. tilaatko akua kans?
- kaatomies..
jotta Suomen biisonikanta säilyy!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.621948Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt261512- 991092
- 45830
- 87783
Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.20609- 28591
Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?56538- 31533
Äimän käki
Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,110483