kamera tolppa

onks teil tietoo kun ajoin tos tolppaan rekalla 60 alueella ja nopeutta n.85 niin millon tulee sakko himaan vai lähteeks jo kortti tos nopeudessa ylitys 25 km/h ei sakkoja 1.5vuoteen ja nyt räpsehti
51154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jos oli käsi pystyssä niin kuin poliisilla tuollainen maalais tapa pääkaupunkiseudulla ?

Äänestä

Mulla 8kk sitten välähti tolppa ja vieläkään ei ole sakko tullut..oisko paikkakunta kohtasia erojakin noissa.

Äänestä

välttämättä sun pärstäs ei näy siinä kuvassa. Lappu tulee jos tulee teidän konttorille. Ei poliisi ole niin tiukka ammattiliikenteen suhteen. Veikkaisin 85% varmuudella että lappua et tule näkemään.

Äänestä

www.tolppa.eu

toi ohjelma varoittaa tolpista

Äänestä
  • ajoin jaalassa 88km/h 80km/h alueella rekalla ja vasikointi kirjepyyntö tuli pomolle noin 4 päivässä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ääääääääääääö kirjoitti:

onks teil tietoo kun ajoin tos tolppaan rekalla 60 alueella ja nopeutta n.85 niin millon tulee sakko himaan vai lähteeks jo kortti tos nopeudessa ylitys 25 km/h ei sakkoja 1.5vuoteen ja nyt räpsehti

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu