Miten poltan

avi tiedoston nerolla vcd levyksi. Käsittääkseni avi-tiedosto on kooltaan 677 mb, mutta nero muuttaa sen jotenkin niin että se ei mahdu 700 mb levylle, mikä siis avuksi??
3353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Miksi et yksinkertaisesti polta vcd:täsi 800 MB:n levylle?

Äänestä
  • ei tue ilmeisesti 800 mb levyjen polttoa, ja miten saisin vielä tekstityksen toimimaan jos poltan avin, lisäänkö vaan mukaan samaan levyyn tekstitystiedoston??

    Äänestä

En tiedä nykytilanteesta, mutta joskus 5v sitten 2x-nopeudella polttavilla romppuasemilla itse polttaminen (tallennettavien lisäksi) vaati tilaa noin 10 Mt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nero 6 kirjoitti:

avi tiedoston nerolla vcd levyksi. Käsittääkseni avi-tiedosto on kooltaan 677 mb, mutta nero muuttaa sen jotenkin niin että se ei mahdu 700 mb levylle, mikä siis avuksi??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu