Kesän parhaimpia tansseja...sinne on kiva tulla
Jenkkapirtti...
marjuska..
72321
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Valitettavasti (?) turhan moni on asiasta samaa mieltä, varsinkin kun lavalle nousee Finlanders!
Mukava ja viihtyisä lava muuten. Kävisin useamminkin, jos siellä olisi enemmän tilaa tanssia.
...juuri nimenomaan sitä tilaa onkin.
Pakkoko kaikkien on ahtautua pääsaliin, kun melkein yhtä iso takasali on myös käytettävissä? Musiikki kuuluu sinne ihan yhtä hyvin.
Finkut kai ovat ulkonäöltään jo niin tuttuja, ettei noita sentään ihan koko aikaa tarvitse tanssiessa katsella.
Sitäpaitsi sivutilat ovat Jenkkapirtin plussapuolista varsin merkittävä elementti.
Sekä pää- että takasalin reunoilla on tilaa tanssia erilaisilla pinnoilla.
Jopa ulkolavallekin kannattaa mennä viilentymään. Kajaritkin ovat jo lämmön lisääntyessä sinne palaamassa.
Nirppikseen, orkesterikorokkeen ulko-ovenpuoleiseen päähän mahtuu hyvin kolmesta kuuteenkin edistyneempää paria tanssimaan, joten foksailijoile tilaa muualla piisaa senkin vuoksi.
Yhdelle parille löytyy vielä spesiaalitilan korokkeen toisen pään suojista.
Aulan tasanteella on myös tullut tanssituksi joskus.
Tilasta toiseen pääsee tanssimaan mm. WC-käytävää myöten.
Sitäpaitsi, mikäli ei ole esiintymiskammoinen, voi takasalin orkesterikorokkeella tanssia hyvin -kolmekin paria mahtuu siihen mainiosti.
"Sitäpaitsi, mikäli ei ole esiintymiskammoinen, voi takasalin orkesterikorokkeella tanssia hyvin -kolmekin paria mahtuu siihen mainiosti"
--tai siis toisinsanoen jos on esiintymispakkomielteinen...
...ja traumojen ahdistama mieli näkee mörköjä kaikkialla.
Alemmuudentunteet ja pelko omasta riittämättömyydestä vääristävät näkökenttää kohtalokkaasti.
Otan osaa!
Jenkkapirtillä riittää tanssitilaa, vaikka väkeä olisi enemmänkin. Kovin useasti en ole siellä käynyt, mutta tällaisen havainnon olen tehnyt.
En ole kovin edistynyt , mut tanssinut olen orkesterikorokkeen päässä Anteeksi olemassaoloni en tiennyt sen olevan vain edistyneille,,, Olen pahoillani
Haluun tietää oliko tryy.llä tilaa lavalla . ? Joutuiko esiintyyn aluuen ulkopuolelle