Verona aivan ihana kaupunki...Giuliettan,Julin parveke, j koko kaupunki vanhoine taloineen ja kujineen,
Autola ajoin myös itse....hehhehee...se olikin kokemus!
Autola ajoin myös itse....hehhehee...se olikin kokemus!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Olisi mukava olla näkemässä, susmorsian ratissa Veronan kaduilla!
kuolla. Noinhan sitä sanottiin ennen. Nyt se voisi toteutua noiden roskakasojen keskellä.
Ihmetellä täytyy sivistysvaltion toilauksia. Berlusconi saisi hävetä maansa puolesta.
Tuollainen tuli Italiasta mieleen. Verona on varmaan kaunis, vanha kaupunki, en vain ole sinne vielä eksynyt, Ei sitä tiedä, milloin sieltä itsensä löytää.
siinä sekamelskassa ajaminen,sai tööttäillä ja huudella ikkunasta!
Milanossa oli meillä hotelli,varsinainen "auto-ja moottoripyöräkaupunki"...huhhuijaa.
On tullut käytyä minullakin ja autolla.
Olen ajanut kahdesti Italiaan ja Sloveniaan autolla ja edestakaisin. (pitää vähän kehaista, kun joku piikitteli naisautoilijasta ja sen osaamisista aikaisemmassa aloituksessani)
Eihän se loppujen lopuksi ole ajamista kummempaa, kun vieressä on toinen joka lukee karttaa ja viittoja. Hauskaa se on.
Torinossa kirkossa Jeesuksen käärinliinakin....kirkoissa keskellä kaupunkia mikä rauha!
Mutta ...hurjaa on Afrikan muuttaminen Eurooppaan,tuntui että tummia ihmisiä melkeinpä joka toinen.
Sattui jalkapallo-ottelunkin voitto Inter-milanille,voi sitä torvien toitotusta koko yökin ja ihmiset roikkuivat autojen ikkunoista lippuineen.
kun kiertää mualimoo. Ois vuan tuota rahhoo että piäsis matkalle mukkaan. Olkos mittään romantiikanpoikasta susmorsiimmella kun niin tykkeet niistä tummempipintaista, niin oot sätissä kertonna monelle.