Hei,
Ollaan tässä kevään ajan etsitty hiki päässä sheltti pentua, mutta tuntuu että kaikki pennut menevät nenän ohi vaikka kuinka ajoissa olisi liikkeellä. Onko tottakaan? Ollaan selitetty elämän tarinaamme moneen kenneliin ja mielestämme olemme kovin kunnollisia. Mutta ei vaan tärppää? Mikä neuvoksi? Onko vinkkejä mistä voisi kysellä?
Mistä sheltti pentu
10
2833
Vastaukset
- eppulainen
mutta ystäväni aloittava kennel on astuttanut 2 narttuaan, voinhan kysäistä onko kaikki varattuja..? toinen nartuista on blue merle ja toinen tricolor. arvioitu syntymäaika pennuille olisi n. heinökuun puolivöli.
- sheltti unelmia
Kiva tosiaan kuulla. Ilmoittele ihmeessä tänne, jos pentuja olisi tiedossa. Kiitos.
- eppulainen
sheltti unelmia kirjoitti:
Kiva tosiaan kuulla. Ilmoittele ihmeessä tänne, jos pentuja olisi tiedossa. Kiitos.
kaverilta saanko laittaa kotosivujen linkin tänne...ei viitsi ilman lupaa laitella.
- weoph
eppulainen kirjoitti:
kaverilta saanko laittaa kotosivujen linkin tänne...ei viitsi ilman lupaa laitella.
Heippa!
Mekin olemme jo monta kuukautta etsineet shelttipentua. Blue Merleä, mutta aivan tajuttoman harvassa.
Voisinkohan minäkin ottaa yhteyttä tuohon ystävääsi?
Meillä on jo yksi sheltti ja hyvin olemme sen kanssa pärjänneet. Aivan ihana tapaus ja haluaisimme jo toisen.
- eppulainen
varauksia pennuista ei oteta, koska blue merlestä ei ole varmuutta onko kantavana. kumpaakaan ei ole vielä ultrattu. kasvattaja haluaa myös tavata perheet ennen kuin lupaa mitään.
http://www.freewebs.com/nettefanny/index.htm
laitelkaa viestejä sivujen vieraskirjaan jos kiinnostaa tarkemmin! - Nippe
Äetsässä Kennel Fallexenissa on sheltti-, bulldog- ja joitakin isokokoisia koiranpentuja. Meidän shelttikoira on sieltä. Käy niiden sivuilla niin siellä on heidän puh.numero. soita heille niin saat lisätietoa siitä kennelistä.=) mene siellä sivuilla pennut sivulle niin sieltä näät milloin on tulossa seuraavia pentuja. siellä on enimmäkseen bulldoggien kuvia ja pentuja mutta soita heille ja he kertovat sinulle shelteistäkin.(se on oikeasti enemmän bulldoggkennel mutta on siellä shelttejäkin.)
- SiruMaister
sivua ei löydy. :(
- juuri nyt
kokemuksesta tiedän, että sheltin hankkimiseen voi kulua uskomattoman pitkä aika (toki hyvää kannattaa pyytääkin :).
Kennel Blenmoonissa näyttäisi juuri nyt olevan pentuja ihan varattavissa - tuskin kuitenkaan montaa päivää, joten jos tätä luet niin pidä kiirettä
http://www.elisanet.fi/j.salovaara/- Veera, Jorma (& Muru ta...
hellou!!
olisiko jollakulla tietoa miten sheltti suhtautuu toisiin koiriin?? itselläni on n 2-vuotias westie uros, Jorma (kavereille Jortsu)xD
olen jo pitkään suunnitellut sheltin ottamista mutta en ole varma tulisiko sheltti toimeen Jortsun kanssa. Jorma on itse todella rauhallinen,westieksi.
En tiedä pitäiskö ottaa narttu vai uros.
auttakaa!!!!kiitos kaikille vastaajille...
- Töttöröörööt
Vai ihan monta kuukautta etsitty :D Yleensä siinä menee 6-24kk ennen kuin tärppää, etenkin jos yhtään ottaa selvää onko itselle sopivia koiria tulossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2533875- 603781
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1143068Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk572748Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve1302615Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352152Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1012061Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva441921Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1251910Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli711279