Miten iskeä amis?

Oon 15 vuotias tyttö.
Haluan iskeä amiksen.
Kun tuolla kylillä ne amikset ajelee autoilla ja joskus huutelevat ikkunoista yms.
No iskeminen on ehkä väärä ilmaisu..
Mutta pitäskö vaan mennä jutteleen jos sopiva tapaus tulee kohalle? ;p
71243
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

missä mielessä haluaa iskeä.
Siis ihan vaan joku amis ei tyyliin mitään välii vai joku tietty?

Äänestä
  • Ei siis mitään väliä, joku vaan.

    Äänestä

Miksi haluat iskeä juuri amiksen? Et tunnu välittävän muusta kuin että kyseessä on amis. Ja jos näkemilläsi amiksilla on auto,ovat he 18 tai 19 vuotiaita. Ja itse olet 15v? Kannattaakohan etsiä ikäistäsi seuraa?

Itse olen kiinnostunut tosin amiksesta,mutta opiskelemme samassa koulussa ja olen kuitenkin myös amis. Meillä ei ole kuin vuosi ikäeroa.

Mutta sinä olet kaikin puolin alaikäinen täysikäiselle...

Mutta onnea vaan. :)

Äänestä

kyl amiksia ilmestyy. Tai sit käytät nurkkatutkan paljastajaa. Amiksillahan on sellanen tutka, millä ne löytää aina sen pimeimmän nurkan mis ne sit hengaa. Eli tarvitset tutkan paljastajan, sillä siellä missä tutka siellä myös amiksia. Tosin jotkut amikset ovat niin kehittyneitä, että he eivät tarvitse tutkaa, vaistot vain kuljettavat.

Äänestä
  • Mulla siis on ollut vähän jotain säpinää muutaman amiksen kanssa, joten tuskin kaikille ikä on haittana, etenkin kun minua yleensä luullaan muutaman vuoden vanhemmaksi kuin olen, tosin korjaan väärinkäsityksen jos ikää kysytään.
    Mutta joskus tekisi itsekkin mieli OMASTA aloitteesta mennä amiksen juttusille, eikä vaan aina niin kun amis huutaa jotain ikkunasta tai pysähtyy autolla torille kaveriporukkamme viereen.

    Ja amikset vain ovat ihania, siis puhun nyt tietynlaisista amiksista.
    Ihan samalla tavalla, kun jotkut himoitsevat emoja, hevareita, fruittareita.
    Vähän vanhemmat on ihania, ja amiksissa on sitä jotain. (: Suurin osa tämän paikan lukoilaisista on hirveitä nörttejä, tai ällöjä fruittareita.
    HYH. Ja ne kerrat kun olen oman ikäisteni kanssa seurustellut, niin aika pennuilta tuntuvat..

    Äänestä

Amikset on tunnetusti rentoo porukkaa...joten ei paineita:)

Äänestä
  • amiksella on rentoo ja rentoo porukkaa. mitä kuulee lukiosta onse perseestä.

    minnuu vituttaa kun vielä 10 kk korttiin. autoja popit on valmiina.

    sen kyllä ymmärrän minkä takia n. 15v haluaa vanhempia. oma ikäset pojat on tolloja. tytöthän aikuistuvat poikia aikaisemmin. on myös poikkeus tapauksia. itekki olin n. 15v autojen kimpussa ja älysin popikoneista enemmän kuin jotku amikset. nykyään tiedän vielä enemmän ja älyän. o siinä sekin että kaikki 18v amikset ei halua alaikäistä seuraa. ite voisin kyydittää, mutta ei alkaisi mihinkään vakavampaan. n. 2 vuoden ikä eron hyväksyn. riippu hiukan henkilöstä. asiaa kannattaa miettiä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Diudiuu kirjoitti:

Oon 15 vuotias tyttö.
Haluan iskeä amiksen.
Kun tuolla kylillä ne amikset ajelee autoilla ja joskus huutelevat ikkunoista yms.
No iskeminen on ehkä väärä ilmaisu..
Mutta pitäskö vaan mennä jutteleen jos sopiva tapaus tulee kohalle? ;p

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu