Onko töitä löytyny?
Hai
Työmannet
9467
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
ootte kun itse kysytte ja vastaatte.
San työnantajaltani luvan kirjoittaa tämän koska häntäkin naurattaa nuo teidän jutut.
Miksi ette ole töissä vai kirjoitettako tyänantajan koneelta ilman lupaa.
Eikö teillä ole parempaa tekimistä kuin härnätä romaania. Yleisesti on niin että mitä alemmasta yhteiskunta luokasta ihminen tulee niin se polkee poljettuja mutta sivistyneet ihmiset ei sitä tee, niillä on parempi kasvatus.
En missään nimessä halua teidän kanssa samanlainen vaikka olenkin Suomalainen.
STT
Ammattioppilaitosten suosio on kasvanut viime vuosina koko ajan, ja se alkaa jo näkyä myös tutkintojen määrissä. Opetushallituksen erityisasiantuntija Timo Kumpulainen kertoo, että niitä suoritetaan vuosi vuodelta enemmän.
Tänä vuonna ammattikouluista valmistuu arviolta 32 400 ihmistä. Suurin osa heistä saa opintonsa päätökseen nyt keväällä ennen kesäloman alkua.
Ammattiin kouluttaudutaan kaikkein eniten sosiaali-, terveys- ja liikunta-alan ammatillisissa oppilaitoksissa ja aikuiskoulutuskeskuksissa. Toiseksi eniten opiskellaan yhteiskuntatieteiden, liiketalouden ja hallinnon alaa.
Ammatillinen koulutus kiinnostaa jonkin verran myös nuoria, jotka ovat jo käyneet lukion. Kumpulainen kertoo, että ylioppilashakijoita on joskus niin paljon, että koulutukseen voi olla vaikeaa päästä peruskoulutodistuksella.
Kaikille ammattioppilaitosten linjoille voi kuitenkin hakea peruskoulupohjalta.
Hannu Karpo mannen kanssa puheissa, ai vitsi vitsi kun naurattaa, mitähän sanoja piippauksien alle oikein jäi....
http://www.youtube.com/watch?v=XZB8cgPsao4&feature=related
ton videon viimeset 20 sekkaa on kyllä ylivedot:
http://www.youtube.com/watch?v=KCZMvJ8M7jE
Varmaan vielä 10 vuoden päästä, tää otetaan esiin, kun ei uudempia löydy. (Heistä itestään saa joka päivä lukea, todella kauheuksia. Niin ettei niitä edes enää huomioida, kun on niin tätä päivää)
Kuinkahan kauan tästä tapauksesta on, ainakin useampi vuosi jo nyt... Mutta juntit vaan jaksaa jauhaa...
enemmän ollu infapaikoilla kun mustalaiset. Siis loppupäätelmä jokainen tekee joka ei välitä että ne paikat on sairalle ihmisille.
kyllä ne on tosiaan sairaille ihmisille
saatana että ne on sairaille etkö osaa lukia., mutta ei siitä voi yksin ja koko ajan vain mustalasia syyttää. Näky olevan aivan emäntä ihminen ja vielä rautasaha mukana että sai ketjut poikki.
valehteliko karpo koskaan tehdessään ohjelmia??? vastaus; karpo sävelteli usein tehdäkseen ohjemansa mielenkiintoiseksi se oli eräs syy miksi yleisradio luopui hänen palveluksistaan