MIKÄ SUOJAKERROIN

RIITTÄVÄ

Suomessa käytän suojakerrointa 20. se on hyvä, enkä pala sitä käyttäessäni. Kuitenkin olen tälläinen perus vaalea pohjoismaalainen, joten millaista suojakerrointa suosittelisitte Thaimaahan käyttöön?Mietin sitä, että riittäiskö puolet enempi eli siis kerroin 40 vai onkohan sekin liian vähän.

4

1744

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aurinkoinen,.,.

      jos hiuksesi ovat luonnostaan esim. tumman vaaleat ja sinulla on vaalea iho, sinulle voi tulla pisamia mutta niitäkin on harvassa, palat harvoin ja rusketut usein, Suomessa käyttämäsi on kerroin 20, arvelisin, että kerroin ulkomailla, Thaimaassa tulisi olla 35-40. Mutta jos haluat pelata varman päälle, osta suojakerrointa 50. Hauskaa ja aurinkoista matkaa!:)

    • pilkku!!

      "Suomessa käytän suojakerrointa 20.Puolet enempi eli siis kerroin 40 vai onkohan sekin liian vähän."

      Siis puolet = 1/2 = 0.5 eli puolet 20:stä = 10
      eli tarkoitat suojakerrointa 30, ei 40!

    • ei ongelmia

      pärjäät myös siellä sillä Thaimaassa ei aurinko niin polttavaa kuin Suomessa kesällä. Ota kesällä Suomessa pohjat niin et pala.

    • Anonyymi

      Kuka viitsii vapaaehtoisesti ruskettaa itseään. Näitä mustia on ihan tarpeeksi suomessa. Rannat täynnä mustaa väkeä ei viitsi sekaan mennä vesikin on varmaan saastunut mustien jäljiltä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      272
      3392
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      21
      1873
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      28
      1537
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      84
      1421
    5. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      137
      1058
    6. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      1014
    7. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      66
      916
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      86
      796
    9. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      707
    10. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      51
      696
    Aihe