mistä mahtoi johtua

valoleikki

Mistähän tässä oli kyse, mieheni tuli kävellen töistä aamuyöstä kotiin ja yksi katuvalo alkoi vilkkua kun hän oli sen kohdalla ja kaksi seuraavaa sammuivat, kun hän tuli niitten kohdalle. Kun hän tuki kotiin ja istahti keittiöbn pöydän ääreen keittiön lamppu poksahti rikki, lasinsirpaleita vain lenteli ympäri keittiötä. Onneksi yksikään ei osunut häneen. Tätä ennen, eikä jälkeenpäin ole tapahtunut mitään outoa.

5

884

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vähän tietäväisempi?

      1. mahdollisuus: Miehesi harjoittelee jotain, minkä seurauksena energiat hänessä virtaa voimakkaasti aiheuttaen hänen lähi ympäristöön purkauksia, jotka ilmenee poltergeistinä. Itselläni käy samalla tavalla, tavaroita tippuu, ovet paukkuu kun harjoittelen jotain. Naisystäväni taas saa sulakkeet posahtamaan ja lamput rikkoutumaan.

      2. mahdollisuus: Miestäsi jahtaa jokin henkiolento, kannattaa kysellä häneltä, että onko hän saanut outoja ajatuksia päähänsä, tai koskeeko päähän tms.

      3. mahdollisuus: Kaikilla ihmisillä on taipumusta telekinesiaan, ainakin jollain tasolla, toisilla enemmän ,toisilla taas vähemmän. Näin ollen jos ei harjoittelisi mitään elämässään, tulee ainakin kerran kokemaan jotain erikoista ympärillään, esim. tavaroiden tippumista,sulakkeiden palamista ilman syytä. Jos haluat tietää mistä lähteä tele/psykokinesiaa harjoittelemaan ,suosittelen katsomaan: http://www.s8.createphpbb.com/mielenvoima/viewtopic.php?t=7&mforum=mielenvoima

      • Tunguska

        Koin samanlaisen jutun viime keväänä. Kävelin katulampun ohi, ja se sammui juuri, kun olin sen kohdalla. Lamppu pysyi pimeänä noin viikon, kunnes syttyi taas - ja arvatkaa mitä - juuri sillä hetkellä, kun kävelin sen ohi!


    • eräs selitys

      Minulla lamppuja on mennyt rikki joskus siitä syystä, että energioideni on tarvinnut purkautua jokseenkin vaarattomalla tavalla. Hankalat energiat eivät mene toiseen ihmiseen vaan lamppu purkaa ne.

      • ---

        "Minulla lamppuja on mennyt rikki joskus siitä syystä, että energioideni on tarvinnut purkautua jokseenkin vaarattomalla tavalla. Hankalat energiat eivät mene toiseen ihmiseen vaan lamppu purkaa ne."

        Mitä käy jos purkaa tahallaan tai tahattomasti energiaa toiseen ihmiseen?


      • ..seurauksia
        --- kirjoitti:

        "Minulla lamppuja on mennyt rikki joskus siitä syystä, että energioideni on tarvinnut purkautua jokseenkin vaarattomalla tavalla. Hankalat energiat eivät mene toiseen ihmiseen vaan lamppu purkaa ne."

        Mitä käy jos purkaa tahallaan tai tahattomasti energiaa toiseen ihmiseen?

        1. Jos purkaa tahallaan _negatiivista_ (itsekästä) energiaa toiseen ihmiseen, tulee negatiivisia seurauksia itselle tekojen tasolla ja oma persoona huonontuu.
        2. Jos purkaa tahattomasti_negatiivista_ energiaa toiseen ihmiseen, tulee negatiivista karmaa itselle tekojen tasolla (ihmiset tekevät sinulle negatiivisia asioita), mutta oma persoona ei huonone.
        3. Positiivisilla energioilla syntyy vastaavasti positiivista karmaa.

        Ihmisellä on suojaus. Jos suojaus on riittävä, lähetetty negatiivinen energia heijastuu takaisin lähettäjään, usein moninkertaisena voimakkuudeltaan. Tällöin vain lähettäjä kärsii.

        Jos energia on _positiivista_ (epäitsekästä) niin on mahdollista että se menee suojauksen läpi kasvattaen hyvässä sekä lähettäjää että vastaanottajaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      113
      1403
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      921
    3. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      746
    4. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      133
      704
    5. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      676
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      626
    7. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      607
    8. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      55
      565
    9. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      525
    10. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      20
      500
    11. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      101
      485
    12. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      478
    13. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      477
    14. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      55
      468
    15. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      5
      468
    16. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      118
      466
    17. Mitä jos...

      Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
      Sinkut
      142
      453
    18. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      49
      447
    19. Et sinä mitään

      Oikeasti halua
      Ikävä
      52
      413
    20. Miksi jätit vastaamatta mies

      Silloin kauan sitten 😔
      Ikävä
      42
      410
    Aihe