Onkohan Pariisin lähellä outlet-kylää? 14-vuotias tyttäreni haaveilee shoppailusta ja outlet voisi olla hyvä vaihtoehto. Kiitoksia vastauksista!Pidennettyä viikonloppulomaa suunnittelemme joskus loppukesästä.
Outlet lähellä????
3
1106
Vastaukset
- Tupu ja Hupu
Hei! Outlet -kylä pitäisi löytyä Disneylandin kyljestä, La Vallée Village. Itse olen kans lähdössä 14 -vuotiaan kanssa loppukesällä Pariisiin kahdeksi viikoksi ja tuonne oli tarkoitus löytää shoppaileen..
- Pariisinkävijä
Olimme viimekesänä Pariisissa heinäkuun alussa ja alennusmyynnit juuri parhaimmillaan. Silloin kannattaa katsoa myös Bd Haussmann tavarataloineeen. Saatiin teinitytöille mm. paljon kouluvaatteiksi sopivia vaatteita joiden alennusprosentit suomalaiseen hintatasoon olivat -50 - -70%.
- äiti ja tytär
loppukesällä Pariisiin pariksi viikoksi ja aiomme majoittua suht edulliseen hotelliin Montmartren ja Gare Du Nordin välisellä alueella(yhteensä vain 770e). Montmartre on ihana paikka, vailla vertaansa.
Olimme viime kesänä ensimmäisen kerran yhdessä 12 päivää, minä äiti ja tytär. Hän oli silloin 12-vuotias joten mietitytti miten pärjään esimurrosikäisen tytön kanssa. Hyvin meni, paremmin kuin osasin odottaa. Hauskaa oli kohella ja koluta yhdessä itsemme väsyksiin ahdaten jokaiseen päivään kaikenlaisia ohjelmia shoppailusta Disneylandiin ja Versaillesiin.
Pakko on ottaa reissu uusiksi! :) Emme ehtineet käydä kaikkia paikkoja läpi joten toteutamme ne tällä reissulla.
Ollaan rakastuneita Pariisiin. :) Tosin matkustin nuorempana ennen lasta pari kertaa inter-raililla..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta643305Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433127- 432498
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1082376- 311923
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271820- 481626
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851435- 391300
- 821159