opel astra jättää satunnaisesti virran päälle ja auto ei sammu vaihteella sammutettuna ja hetken päästä toimii kunnes noin 1-2 tunnin päästä on taas virta päällä.onko keneläkää vastaavaa ollut vinkeistä kiitos
opel astra virta jää päälle ?
2
564
Vastaukset
- as,
oletko pitänyt lisäavaimia, jos, niin virta-avain ja lukon pohja kuluu normaalia nopeammin, riippuu lisäksi paljon, minkälaista tietä ajat ja millä ajotyylillä.
eli pitäisikö lukko vaihtaa, ennekuin jää rattilukkoasentoon, silloin se on hankala.
kokeile myös toista avainta,- miki
Toinen asia joka tulee mieleeni olisi tuo koukun pistorasia jos sellainen autossa on . Nimittäin jos sinne on kytketty nk. "seiska" napaa jatkuva virta asuntovaunua varten , ja se oikoo esim. parkin johtoon suoran virran , silloin käyttäytyminen on juuri kertomasi kaltaista . Yleensä märälä kelillä ongelmat pahempia .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista997770- 1075587
- 2754851
- 494773
- 743527
- 502818
- 582497
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222448Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292392- 412264