Eilen pysäytettiin 14 Harley Davidson moottoripyöräilijää tuohon Ruotsinpuolen tulliin ja palautettiin takaisin Suomen puolelle. Kuulin että muutamien hallusta oli löytynyt järeitä aseita ja sen vuoksi ketään heistä ei päästetty rajan yli. Kaksi miestä pidätettiinkin sen vuoksi ja heidät vietiin poliisiautolla jonnekin.
Jengi odotti iltaan saakka jotain Torniossa josta jatkoivat kohti Muoniota.
Mielestäni tekivät tyhmästi kun porukalla yrittivät ylittää rajan. Totta kai se herättää silloin huomiota.
Mitähän tuosta osaisi päätellä? No ainakin sen että ennen pitkää "lakia luetaan" hieman toisella tavalla siellä Vojakkalassa. Tuo porukka nääs ei jätä mitään sattuman varaan.
Oikeastaan jo oli aikakin.
Jengi odotti iltaan saakka jotain Torniossa josta jatkoivat kohti Muoniota.
Mielestäni tekivät tyhmästi kun porukalla yrittivät ylittää rajan. Totta kai se herättää silloin huomiota.
Mitähän tuosta osaisi päätellä? No ainakin sen että ennen pitkää "lakia luetaan" hieman toisella tavalla siellä Vojakkalassa. Tuo porukka nääs ei jätä mitään sattuman varaan.
Oikeastaan jo oli aikakin.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Järjestäytynyt rikollis jengihän se tuokin on niinkuin Mafiat sun muut hässäkät,ei ne mitään "lakia lue",maksusta sakin hivuttaavat yms että turhaan toiveita nostelet..
luetaankin sitten nyt perusteellisesti. Meinaan kokemusta on siitä heidän "laistaan". Kaksi kaveriani kuoli ja itse olen pyörätuolissa. Tämä tapahtui v -97 ja koskaan siitä porukasta kukaan ei ole joutunut edesvastuuseen pieniä pidätyksiä lukuuottamatta. Tosin silminnäkijöistä kukaan ei koskaan nähnyt mitään vaikka olivat samalla terassilla.
Nyt kyllä en tunne yhtään empatiaa niitä Vojakkalan mustalaisia kohtaan vaikka minulla muuten ei ole mustalaisia kohtaan mitään, pikemminkin päinvastoin.
Hävettää sanoa, mutta oikein toivoisin että tuota "lakia" luetaan heillekin yhtä ankarasti kuin meillekin silloin. Sitä en oikein sulata että pappikin hakattiin sairaalakuntoon.
en minäkään hyväksy sitä että pappien päälle mennään ja hakataan, tuntuu siltä että laittomuus on ihan vallassaan.
Kaikkea hyvää sinulle ja voimia toivoo yksi tumma
Kuulin että yksi noista "kotkansiipiveikoilta" takavarikoiduista aseista oli ollut KERTAKÄYTTÖSINKO. Ei hemmetti! Nyt on pojat liikkeellä tosi järein asein. Kuulostellaan mistäpäin kuuluu.
Toivotaan että saa siipimiehet hommansa tehtyä.
Pojat hoitavat VARMASTI homman ennemmin tai myöhemmin. En hyväksy lain ottamista omiin käsiin, mutta jos yhteiskunta ei voi taata ihmisten turvallisuutta ja tässä tapauksessa päättäjät saavat syyttää itseään jos jotain TAPAHTUU .......