Mikä lie moottoriöljytilavuus noissa 150 koneissa? Ja oliko jollain tietoa käykö rattaat muista vehkeistä suoraan ja mitkä ketjut lie käypäiset jos vahvemmat tilalle vaihtais. Kiitozt!
Samurai 150
proaam
3531
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
siinä on öljytikku mistä aina kahtot onko tarpeeks.
jos rattaat on yhtä paksut/leveet/vahvat elikkkä että on 420 vai 428 vai mikkä siinä pitää olla ja ketjut rattaitten mukaan. ei pitäis olla noin hankalaa
Joo ei sen pitäis olla noin hankalaa kun kysymys oli että paljonko se tilavuus on EIKÄ että kuinka se tilavuus saadaan selville. Sitä en kysynyt kun sen tiedän, mutta mahdollisuutta siihen ei ollut koska pyörä on kaukana ja olisi tarvinnut tietoa että ostaakko suoraan 4 litran pönttö vaiko riittääkö 1 L .
Nyt pitäs omaan samuraihin tilata ketjut mutta onko ne nyt 420 vai 428 kun en pääse niitä nyt mittaamaan?
Ja saako vahvistettuja jostakin?