green garden

tietääkö joku onko green garden hotellin uima-altaiden vesi lämmitettyä? Onko muuta tietoa hotellista? Lauantaina lähtö joten kaikki tieto kiinnostaa, Kiitos!
8820
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

googlen kautta.
Sieltä löytyy tietoa.

Äänestä

Samoin kiinnostaa nuo altaat ja onko vesi lämmitettyä. Ilmeisesti meressä vielä viileää on, ei ainakaan netti kameroissa uijia näy!

Äänestä
  • Olin kaksi vuotta sitten kyseisessä hotellissa, mutta syksyllä, joten en osaa sanoa onko altaiden vesi lämmitetty vai ei, koska silloin oli muutenkin niin jumalattoman kuuma. Hotelli on erittäin hyvä. On iltaohjelmaa ja ei välttämättä tarvitse lähteä illalla kauas syömään vaan voi syödä paikan päällä. Oli hyvä ruoka. Keskustaanhan on matkaa varmaan noin neljä kilometriä. Bussilla kyllä pääsee sinne erittäin näppärästi. Maksoi muistaakseni silloin euron per nuppi. Kannattaa käydä myös Oban keskustassa joka on aivan kävelymatkan päässä. Siellä on myös erittäin hyviä ruokapaikkoja, ja pysyy myös shoppailemaan jonkin verran. Ei muuta kuin oikein hyvää matkaa. Itse tulen sunnuntaina Alanyaan, mutta hotellini sijaitsee tällä kertaa Kleopatrarannan puolelle.

    Äänestä

Green gardenista palattiin viikko sitten, eikä petytty!!! Vesi oli altaissa viileähköä, mutta uiminen onnistui ja viilenti mukavasti. Merivesi oli mielestäni yllättävän lämmintä ja hotellilta on suora alikulku yhteys meren rantaan. Ranta on aika äkkisyvää ja meri muokkaa sitä päivittäin erilaiseksi, joten lasten kanssa oltava varovainen. Dolmusbussi maksaa keskustaan liiran/hlö, eli 50 senttiä, rohkeasti vain kyytiin, oli mukava kokemus. Green gardenin ympäristöstä kyllä löytyy kaikki, joten pakko ei ole lähteä mihinkään, toki olihan keskustankin elämää kiva nähdä...
siinä Green gardenin "pikku keskustassa" on muuten maanantaisin oma basaari,sielä oli paljon myytävää ja edullista tavaraa, MUISTAKAA TINKIÄ!!!
Hyvää matkaa, pakkohan sinne on joskus päästä uudestaan=)

Äänestä
  • Lauantaina Green Gardeniin menossa 2 lapsen kanssa. 3 vuotta sitten olimme myös samaisessa hotellissa heinäkuussa ja silloin oli niin kuuma, ettei altaiden lämmitystä tarvinnut... Kysyisin Green Gardenista juuri palanneilta, oliko siellä vielä käytössä hotellialueella huonekohtainen "luottokortti"? Mielestäni se oli hyvä. Muutoin oikein tyytyväinen hotelliin. Obassa siinä vieressä hyviä ravintoloita ja mukava tehdä ostoksia. Sielläpäin on joku uusi ostoskeskuskuskin, tuliko käytyä ja miten kaukana on?

    Äänestä

Green gardenissa käytössä edelleen huonekortti, raha ei käy muualla kuin marketissa. Altaan vesi 24-25 astetta ja meressä jo 21-22 astetta. Kuumaa ja hauskaa oli. Hyviä ruokapaikkoja Oban alueella useita, ja halvemmat hinnat kuin keskustassa, ja muistakaa tinkiä.

Äänestä

Tietääkö kukaan onko hotellihuoneissa nettiyhteyttä jos ottaa oman läppärin mukaan?

Äänestä
  • Aulassa on ainakin nettiyhteys. Huoneista kannattaa kysyä sähköpostilla suoraan hotellilta. Oltiin hotellissa 2 vuotta sitten ja mukavasti muistavat edelleen joulukortilla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


altaiden vedenlämpö kirjoitti:

tietääkö joku onko green garden hotellin uima-altaiden vesi lämmitettyä? Onko muuta tietoa hotellista? Lauantaina lähtö joten kaikki tieto kiinnostaa, Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu