Yahoo-tiliin kirjautuminen ei onnistu

outoa.

Minulla on yksi Yahoo-tili, jonne en pääse kirjautumaan sisään kuin satunnaisesti. Toiseen Yahoo-tiliini onnistun kirjautumaan aina sisään. Mistäköhän asia voi johtua? Sisäänkirjautumisongelmat ovat eri tietokoneilla kotona ja kodin ulkopuolella ja täysin samaan aikaan toinen sähköpostitili toimii helposti. Olen epäillyt jonkinlaista kiusantekoa, vaikeasti kirjautuva tili on omalla nimelläni ja minua vainoaa normaalissa elämässä eräs luonnehäiriöinen tietotekniikan teekkari. Olen kysellyt apua Yahoolta, mutta asia ei ole ratkennut, kun he ovat vastanneet vaikeasti kirjautuvaan tiliini, jonka viestejä en pääse lukemaan. Pitäisikö tehdä esim. rikosilmoitus asiasta?

4

1833

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Raskastoimiin

      Äsken koetin jollekin lähettää niin ei meinaa millään enisn saada osotekenttään mitään ja otsikkokenttäänkään. Siinä voisi kyllä valita käyttää perinteistä versiota. Yksi mikä sitä hidastaa on että jos on laittanut sen chat toiminnon päälle, niin silloin se tökkii tosi pahasti. Jos epäilet jotain kiusaa niin jos tiedät sen sähköossan laita se estettyjen listalle ja sit se chat toiminto pois päältä.

      • outoa.

        Minulla ei ole chat-toimintoa käytössä ja käytän Yahoon vanhaa versiota. Kyseessä ei ole mikään hidastuminen, vaan täydellinen sisäänkirjautumisen esto. Kun kirjoitan käyttäjätunnuksen ja salasanan, niin kentät tyhjenevät. Muualle kuin postiin pääsen kirjautumaan sisään, mutta heti jos klikkaa kohtaa Mail, niin minut heitetään ulos. En oikein pysty epäilemään muuta kuin jonkinlaista häiriköintiä, koska toinen tilini toimii samoilla asetuksilla täysin normaalisti. Tähänkään sähköpostiin ei aikaisemminkaan tullut lainkaan roskapostia, joten mitään spämmistä johtuvaa tukosta ei ole syntynyt, joten en ymmärrä, miten sähköpostiosoitteen laittaminen kiellettyjen listalle vaikuttaa tähän? Roskapostittajathan muutenkin vaihtavat osoittettaan jatkuvasti.


    • miksi kirjautuminen normaalisti ei onnistu pirjo tapanila

    • Anonyymi

      Mulla ilmoittaa ettei luvattomien sisäänkirjautumisen pelosta saa edes itse kirjautua sinne 🤯

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      52
      1013
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      17
      906
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      501
      810
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      46
      737
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      42
      674
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      629
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      606
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      166
      553
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      540
    10. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      57
      528
    Aihe