APUA siis olen jo tunnin etsinyt mistä voin muokata lähetävän sähköpostiviestin kapeaksi ja korkeaksi, mahdollisesti raamilliseksi palstaksi... Ei löydy! AUTTAKAA NYT kun syväntä koskee jo... Luulisi, että löydyisi jostain "rulers" josta voisin määrittää palstan leveyden, mutta eihän sellaista löydy.
Pystyn kyllä muokkaamaan kaksi tai useampipalstaisen tiedoston, mutta sehän vyöryttää tekstin ja kuvat tietysti moneen palstaan eikä se ole tarkoitus. Tarkoitus olisi saada viisisenttiset kuvat vasempaan reunaan ja teksti nätisti sen viereen oikealle, ei kuitenkaan ihan hirmu leveäksi juoksevaksi, koska kuvat ja tekstit liittyvät toisiinsa, niile pitäisi määrittää oikea paikka.
MUOKKAUS kapeaksi APUA!!!
6
456
Vastaukset
- vai mikä?
Ainakin Outlookissa voi käyttää editorina Wordia, ja sillä luulisi palstojen muokkaamisen olevan mahdollista. Miten vastaanottajan posti sitten lukee ja asettelee sun viestin - sitä en osaa arvailla!
- dvbg bgd
Hei, kyllä outlook.. No jos/kun muokkaan teidoston ja palstat ja kuvat wordissa, miten siirrän samat määritykset sähköpostikenttään..? ei pelaa.
- se word
dvbg bgd kirjoitti:
Hei, kyllä outlook.. No jos/kun muokkaan teidoston ja palstat ja kuvat wordissa, miten siirrän samat määritykset sähköpostikenttään..? ei pelaa.
editorointi löytyy Outlookin Työkalut Asetuksista Sähköpostin muoto, siellä pitäisi löytyä kohta jossa ruksataan wordin käyttö editorina ja silloin uuden viestin kirjoittamisessa on wordin työkalurivit.
- se miten se
se word kirjoitti:
editorointi löytyy Outlookin Työkalut Asetuksista Sähköpostin muoto, siellä pitäisi löytyä kohta jossa ruksataan wordin käyttö editorina ja silloin uuden viestin kirjoittamisessa on wordin työkalurivit.
viesti sitten näkyy vastaanottajalla riippuu ihan hänen asetuksistaan.
Jos ei word editorina muuten saa palstoja, niin voi ottaa käyttöön kaksisarakkeisen taulukon, muokata taulukkoa, poistaa reunaviivat, toiselle puolelle teksti ja toiselle puolelle kuvat.
Mikset tee liitettä ja siihen se mitä haluat viestissä kuvina ja muotoiluina ilmaista. Muunna liite sitten pdf:ksi. - dsvgf rg g
se miten se kirjoitti:
viesti sitten näkyy vastaanottajalla riippuu ihan hänen asetuksistaan.
Jos ei word editorina muuten saa palstoja, niin voi ottaa käyttöön kaksisarakkeisen taulukon, muokata taulukkoa, poistaa reunaviivat, toiselle puolelle teksti ja toiselle puolelle kuvat.
Mikset tee liitettä ja siihen se mitä haluat viestissä kuvina ja muotoiluina ilmaista. Muunna liite sitten pdf:ksi.Hei, kiitos. Tuo taulukkojuttu tuntuu tässä tapauksessa ainoalta mahdolliselta. Täytyypä huomenna yrittää vääntää.Pdf:ää en lähetä, koska kaikki asiakkaat ei vielä välttämättä omista acrobatia ja haluan että kaikki avautuu siihen luettavaksi ilman liitetiedoston lataamista.
Juuri tuolla outlookin wordin editorilla yritin sitä säätää, mutta mutta... entäpä sitten, muokkasin jutun wordiin, suljin sen (editorin) ja sähköpóstikentässä lojui vanha teksti sellaisenaan kuin olin sen sinne jättänytkin. - loppujen lopuksi olet
dsvgf rg g kirjoitti:
Hei, kiitos. Tuo taulukkojuttu tuntuu tässä tapauksessa ainoalta mahdolliselta. Täytyypä huomenna yrittää vääntää.Pdf:ää en lähetä, koska kaikki asiakkaat ei vielä välttämättä omista acrobatia ja haluan että kaikki avautuu siihen luettavaksi ilman liitetiedoston lataamista.
Juuri tuolla outlookin wordin editorilla yritin sitä säätää, mutta mutta... entäpä sitten, muokkasin jutun wordiin, suljin sen (editorin) ja sähköpóstikentässä lojui vanha teksti sellaisenaan kuin olin sen sinne jättänytkin.tehnyt. Otat asetuksista sen wordin editoriksi, otat Uusi viesti - eli avaat sen uuden viestin pohjan. Sulla pitäisi olla siellä wordin työkalut käytössä. Kirjoitat ja teet mitä teet käyttäen sitä wordiä ja lopuksi kun viesti on valmis lähetät tai tallennat tai mitä teetkin. En tajua mitä oikeen puuhaat!
Luultavimmin kaikilla on adobe acrobat reader, sillä netti on niin paljon täynnä pdf-tietoa että kukaan ei selviä ilman tuota ilmaista readeria!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061