Stanstedista keskustaan

miimuliina

Lennämme kesällä Ryanairilla Lontooseen. Miten olette matkustaneet Stanstedista keskustaan päin? Meidän pitäisi päästä Paddingtonin asemalle, jonka lähellä hotellimme sijaitsee. Edellisestä vierailusta on 20 vuotta ja silloin olin valmiilla matkalla..

6

1078

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • juna, mutta...
    • menimme

      Taksilla, tosin firman piikkiin.

    • victoria_2

      Yksi vaihtoehto on bussi, jolla Stansteadista Victorian asemalla ja sieltä metrolla (Central line) Paddingtoniin. Käy ihan kätevästi.

      • Kala-Kalle

        Ryan Airilla Lontooseen mentäessä ongelmana on perille saapumisen myöhäinen ajankohta (jos Tampereelta standardiaikataulun mukaan matkustetaan).

        Sekä normaalit junat että Stanstead Express lopettavat liikennöinnin puoli kahdentoista kieppeillä, ja noihin ei ole toivoa ehtiä.

        Yksi vaihtoehto on yöpyä - jos kauemmaksi on menossa - ensimmäinen yö lentoaseman lähellä.

        Yö aikaan - läpi yön - Lontooseen liikennöi National Expressin busseja. Niitä menee noin varttitunnin välein ja aikataulut löytyvät netistä.

        Stansteadista muuten ei, jos junalla on lähdössä eteenpäin, välttämättä kannata mennä Lontooseen. Cambridgen suuntaan lähtemällä pääsee hyvin pohjoisen suunnan vuoroille, samoin kuin siitä länteen esim. Birminghamiin varsin kätevästi.


    • Strix Aluco

      Ryanair Tampereelta on nykyisin myöhään Stanstedissä, mutta (esim.) Terravisionin bussit kulkevat Liverpool Streetille ja Victorialle. Sieltä kävellen, taksilla tai yöbussilla eteenpäin. Terravisionilla on omat kotisivut. Ryanair myy lippuja lentokoneessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      77
      4672
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      180
      1987
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      132
      1702
    4. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      148
      1275
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1181
    6. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1066
    7. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      963
    8. Miks et tahtonut

      Enää nähdä? Haluaisin ymmärtää
      Ikävä
      52
      936
    9. Hyvää huomenta!

      Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as
      Ikävä
      78
      892
    10. Mulla on tarkat korvat

      Kuulin sun äänen ihan selvästi.
      Ikävä
      4
      868
    Aihe