LAUREAN kutsut

Laurea Leppävaaran kutsuja pääsykokeisiin?
Joko vois odotella postista?
121603
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Eipä ole ainakaan vielä itselle kutsua kuulunut, ja hain Laureaan Tikkurilaan ensisijaisena vaihtoehtona. Toivottavasti vielä tulevat, ettei tartte jo kirvestä kaivoon nakata.

Äänestä
  • Tänään tuli Leppävaaran Laureasta pääsykoekutsu palvelujen tuottamisen ja johtamisen koulutusohjelmaan.

    Äänestä

  • ABC^ kirjoitti:

    Tänään tuli Leppävaaran Laureasta pääsykoekutsu palvelujen tuottamisen ja johtamisen koulutusohjelmaan.

    Minäkin sain! Oletko ennen ollut? Ajattelin vain jos joku tietäisi, millainen haastattelu suunnilleen on ja muutenkin koko paikan ilmapiiristä? :D

    Äänestä

Ainakaan LAurean sosiaalialan (Otaniemi) pääsykokeisiin ei ole kutsua kuulunut :(

Niiden kotisivutkaan eivät kerro yhtään mitään - luulisi olevan pikku homma vaikka sinne laittaa, että kutsut lähteneet7Kutsut lähtevät. Ärsyttävää tämä epätietoisuudessa eläminen.

Laittavatkohan kirjettä niille, jotka eivät kokeisiin pääse?
Kuka tietää?

t. J

Äänestä
  • Laurean Leppävaaran Hotelli-ja ravintola-alan liikkeenjohdon ko. ei ole mulle ainakaan vielä tullut kutsua!!! Haagan vastaavaan tuli eilen. Ihmettelen jos mulla pisteet riitti Haagaankin niin kyllä Laureaankin, varsinkin kun mulla se oli 1.vaihtoehtona. Onko kukaan vielä saanut sinne (liikkeenjohto) kutsua???
    Ei ne vissiin lähetä sellaisille kutsua jotka eivät pääse kokeisiin, näin olen käsittänyt.

    Äänestä

Tänään tuli kutsu Laurea (Otaniemi) sosionomi-puolen kokeisiin eli haastatteluun!

Samoin Metropolian vanhustyö-linjan kokeisiin. Mutta Metropolian Sosionomi-linjan kutsua ei vielä tullut.

Äänestä
  • Työn tekemiseen kannattaa valmistautua, koska Hotellin liikkeen johdon opiskelijat ja palveujen tuottamisen opiskelijat työskentelevät täysiä päiviä koulun ruokalassa..

    Äänestä

  • kunhan osaa asennoitua oike... kirjoitti:

    Työn tekemiseen kannattaa valmistautua, koska Hotellin liikkeen johdon opiskelijat ja palveujen tuottamisen opiskelijat työskentelevät täysiä päiviä koulun ruokalassa..

    eikä hotellipuoli ole opiskeluissa esillä kun vain mahdollisen työharjoittelun kautta..(opiskelin koulussa puolitoista vuotta..)

    Äänestä

  • kunhan osaa asennoitua oike... kirjoitti:

    Työn tekemiseen kannattaa valmistautua, koska Hotellin liikkeen johdon opiskelijat ja palveujen tuottamisen opiskelijat työskentelevät täysiä päiviä koulun ruokalassa..

    Laurea Leppävaaran kouluruoka on luokattoman huonoa. Sen todellakin valmistavat koulussa alaa opiskelevat, eivät alan " ammattilaiset". Tiedossani on ainakin 2 tapausta, joissa ruoalla lienee vaikutusta sitä syöneiden opiskelijoiden sairastumiseen. Lisäksi opiskelijat ylläpitävät koulun kahvilaa ja "parempaa ravintolaa" sekä järjestävät tarjoilua koulussa pidettäviin kokouksiin jne.

    Itse en siis pidä tämän kolun ruoasta. Siitä on puhuttu paljon ja moni on samaa mieltä. En koskaan syö tässä koulussa. Kadun toisella puolella on EVTEK ja vaikka senkin ruoka on aika huonoa niin käyn aina silloin kun minulla on koulupäivinä tarve syödä lounas niin siellä syömässä. EVTEK:ssä oli ainakin päättyvänä lukukautena Sodexho.

    Lisäksi tiedoksi, että suurin osa töistä on tiimitöitä, joista kostuu suuremman kokonaisuuden loppuraportti. Ja eihän tuo koulu mikään opeetamiensa alojen paras koulu ole. Tuntuu, että sinne pääsee kuka vaan, sellaiseen porukkaan kun olen itse törmäillyt.

    Yksi kyseisen paikan opiskelija , ei tuon alan

    Äänestä

Tänään tuli Laurean Tikkurilasta pääsykoekutsu. Menen sinne terveydenhoitotyön pääsykokeisiin. Pidetään peukkuja, että menee hyvin. =)

Äänestä

tänään putkahti kutsu postiluukusta! :)

Äänestä

Itse olen menossa otaniemeen sosiaalialan ko.pääsykokeisiin:)Vähän juu jännittää.Onneksi takana sosiaali-ja terveysalan pt,joten jokin haju pääsykokeista on:D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onko joku jo saanut? kirjoitti:

Laurea Leppävaaran kutsuja pääsykokeisiin?
Joko vois odotella postista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu