Saako mistään 60-luvun Halltex-laattoja, suoraraidallisia/viirullisia? Valmistaja ei enää niitä tee eikä ole varastossakaan, ainakaan erään myyjän mukaan.
Vanhaa viirullista
3
915
Vastaukset
- oopdwiqi
Eiköhän 50 vuodessa ole hiljaisemmankin rautakaupan varastot ehtyneet. Mutta mikäs vika uusissa Haltexeissa on?
- varmaankaan
mitään vikaa ole, kun ei ole vanhoissakaan. Talon kaikissa huoneissa priimakuntoiset vanhat, paitsi keittiössä. Niitä edellinen omistaja ei ollut keittiörempan yhteydessä liiemmälti arvostanut.
Olisi mukava saada samanlainen katto keittiöönkin. Ajattelin kysäistä täältäkin (onhan sitä kaikenlaista rakennusapteekkia, josta saa paljon vanhempaakin tarviketta) mutta kiitos kuitenkin vastauksestasi.
- täydentää
Kyselin joskus – taisi olla Habitare-messuilla – Halltexin osastolta tuota vanhaa ja rouva myi eioota.
Nyt lähetin meiliä suoraan tehtaalle ja sieltä soitettiin heti, tekevät meille vanhannäköistä viirullista levyä, leikkaamme siitä itse 60 x 60 palat. Näkevät siis vaivaa pienen määrän vuoksi ja hintakin on edullinen, joten kyse on tässä tapauksessa hyvästä asiakaspalvelusta.
Loistavaa toimintaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa762524Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei2842215Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken
ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi1401186Voi kulta rakas
Kyllä minäkin olen sinuun rakastunut. Oisit avautunut tunteistasi aiemmin niin ei tarvitsisi kiertoteitä kuulla tästä. �58993- 70898
- 72854
- 106808
- 65807
- 72807
- 71805