Olen tässä päivänä muutamana lueskellut tätä chatin ilmoitustaulua ja huomannut että maailma tuntuu olevan täynnä onnettomia, pettyneitä, petettyjä ja agressiivisia ihmisiä jotka joku tai kaikki ovat pettäneet,,, Surullista;(
Katsokaa nyt hyvät ihmiset ulos ja huomatkaa miten ihana maailma on,,,aurinko paistaa, syksy tuoksuu ja lapset leikkivät pihoilla.
Kirjoittakaa pliis, jotakin mukavaa,,,ihan pienikin ilon aihe riittää kirkastamaan koko päivän,))jakakaa valoa älkää pimeyttä,,,
Katsokaa nyt hyvät ihmiset ulos ja huomatkaa miten ihana maailma on,,,aurinko paistaa, syksy tuoksuu ja lapset leikkivät pihoilla.
Kirjoittakaa pliis, jotakin mukavaa,,,ihan pienikin ilon aihe riittää kirkastamaan koko päivän,))jakakaa valoa älkää pimeyttä,,,
Vastaukset 6
Vanhimmat
En voi itselleni mitään, sisäinen pilkunviilaaja suorastaan huutaa tulla kuulluksi tässä asiassa.
Chatin ilmoitustaululla olevien viestien perusteella ei kannata tehdä mitään oletuksia maailman ihmisten olotilasta :) Jostain syystä tänne vain ajautuu katkeria ihmisiä purkamaan pahaa oloaan, ja ei kai siinä mitään, jos se helpottaa :p Yleensä otsikoista jo näkee mitä silkkoa viestit ovat, joten osaan "pahimmat" vuodatukset lukematta :)
Niin joo, siinäpä turhaa mussuttamista. Nyt lähden tuonne aurinkoiseen säähän nauttimaan syksyn tuoksuista, etsimään hymyileviä ihmisiä :) Ei niin mahdoton tehtävä miltä kuulostaa: kun hymyilet, sinulle hymyillään takaisin :)
Aurinkoista ja mukavaa lauantaita, ja mukavaa syksyn jatkoa! *halipushalipus* Heh, tuo oli aivan PAKKO laittaa tähän loppuun, ärsytystä herättämään ;)
Olemme, kuin pienet kirput apinalauman turkeissa. Vastaamme ensi sijaisesti vain itsestämme -> Jokainen voi suunnitella elämänsä miten kukin haluaa. Ja varmasti löytyy mieluisia asioita :)
Olen samaa mieltä kanssasi, jotain iloisia asioita/tapahtumiakin voisi kertoa joskus täällä, piristäis niitäkin jotka ovat mieli maassa tai pettyneitä.
Nythän vietetään positiivisuusviikkoakin!!!!
Kyllä se elämä voikin olla mukavaa,vaikka kieltämättä niitä karikoitakin on ollut tosi paljon!
Pitäisi muistaa aina jokaisesta asiasta hakea se hyväkin puoli,se varmasti löytyy.Vaikka kuinka elämä potkisi päähän,jossain vaiheessa tulee hyvääkin elämään...
Koen olevani tosi onnekas ihminen,koskapa elämääni tuli mahtava ihmissuhde.Sellanen ihmissuhde mitä en koskaan olisi voinut kuvitella edes olevankaan olemassa.
Menkäähän vain iloisella mielellä eteenpäin elämässänne,jokaiselle on varattu myös niitä hyviä hetkiä.
Mukavaa syksyn jatkoa teille kaikille!
p.s. olen rakastumassa ja haluan sanoa sen kaikille :)
kunpa voisin nauttia muustakin.... nyt elän... metsässä... sieniä ja marjoja keräillen...ihan vain luonnosta nauttien...arjen murheet unohdan (ne seuraa kuitenkin perässä)... tulee se päivä joskus... jolloin voi vain iloita :))
Kirjoitat viisaita. Ilmeisesti pahassa mielessä tulee herkemmin kirjoitettua, vaikka toisaalta miksei piristäisi (edes kadettaisi) kanssaihmisiä mukavilla kokemuksilla.
Minulla menee suurimmaksi osaksi tosi hyvinkin. Sängystäni heräsi ihana mies eilen aamulla ja kutsui minua söpöliiniksi... Miten mukavalta tuntui illalla nuuhkia hänen tuoksuaan.... Milloinkahan raaskiin vaihtaa tyynyliinan.
Suloista syksyä kaikille!