Kerrassaan törkeä ja aivan sietämätön tapaus. http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1537692
Kuka idiootti virittää rotanloukkuja lähelle lasten leikkipuistoa ja päiväkotia? Sietäisi saada omista loukoista sormilleen.
Rotanloukkuja leikkipuistossa?
11
2892
Vastaukset
- Disturb
elämäänsä kyllästynyt perhaps
- Rotaton Rotari
Parempi kai toi kun myrkky, taisi koiran paskattajaa hatuttaa kun ei voi pitää koiraa vapaana loukkujen pelossa, ja kyllä terve lapsi osaa loukkuja varoa kun neuvotaan, turhaa höpinää ja onhan rotista päästävä eroon, vai ottaisitko sinä sellaisen kotiisi? tietenkin loukku ansat on parempia... kaupungeissa tahtoo vaan olla sitä sinne kuulumatonta eläin kantaa jota pitää hävittää, esimerkiksi kaneja ja supikoiria ne ei suomeen kuulu, mutta tekevät paljon vahinkoa. ihmisten omaa vikaa että niitä joudutaan loukuilla pyytämään... ollaan siistimpiä ja pidetään roska-aitaukset siisteinä niin ei ilmesty rottapyydyksiä...
...ei kun perinteisiä myrkkyjyviä puistoihin etteivät äitien pikkukullat vaan telo varpaitaan. Jos siinä nyt sattuu joku lintu tai koira oikaisemaan koipensa niin sehän on pientä kipeiden varpaiden rinnalla!
- Heinäveteläinen
Kaupan hyllyissä missä rotan ja hiirenloukut on myynnissä näkee usein viritettyjä ansoja. Pojan kollit niitä virittelevät valmiiksi ja pahaa aavistamaton loukkujen hipelöijä saa ilkeän iskun sormilleen.
- Miksi täällä ei saa
On se täällä kumma kun ei mielipidettä saa sanoa. Taas on minun kommenntti poistettu eikä se ollut edes törkeä, ehkä hieman sarkastinen mutta tosi asia.
Pitäisikö minun kauhistella asiaa ettei kukka mekko tädit kuse alleen.
Se on penskoille ihan oikein jos rotanloukku näppäisee vähän sormille. Siitävähän oppivat. Ei ne siihen kuole. Elämä opettaa.
Minä taidan olla ainoa realistin täällä. Mutta suomessa ei ole näyttävästi sanavapautta. Kumma kun etusivu luo keskustelun mutta siihen ei saa laittaa kommentteja. - ree2342
Hyvä vaan, että jollain on järkeä vähentää lokki kantaa. Siis ei helvetti ne mitään uhanalaisia ole jos niitä on helvetti soikoon tuhansia samalla alueella. Helppohan se on sellaisten kauhistella jotka eivät joudu elämään lokkien keskellä.
- saman kokenut
henkilö kuin minä jokunen vuosi sitten, poistin noin pienen kissan kokoisen rotan poikani rattaista kyseisessä puistossa...
- lähitalojen
asukkaille jo annettu kriisiapua?
- hajoaaaaaa
hemmetti! sain päivän naurut! ^^D *HAJOTTAA
- maailmanJärkevin
Ja maailma kaatuu kun pari hiirenloukkua siellä täällä... ja loukkaantuiko kukaan? Turhaa sössötystä nykyään. Seuraavaksi kun saat viiltohaavan tarvitset kriisiapua. Tarkoitan vain että LIIKA ON LIIKAA. En pilkkaa mitään sen kohtuullisuudessa.
Kiitos - Jaska Jokunen
Joku aika sitten löytyi rotanmyrkkyä ja oli armoton poru. Nyt kun on rotan loukkuja on armoton poru. Seuraavalla kerralla kun joku yrittää pyydystää rottia perhoshaavilla nousee poru että sinne voi joutua joku kesy perhonen ku ei o kellekkään mitään pahaa tehny. Jos hankitaan paikalle pillipiipari niin nousee poru jatkuvasta pillin soitosta jonka kaupungin järjestyssääntökin jo luultavasti kieltää :D
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi455473Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan2975294Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä714566Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos692455Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt481900Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu311848Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont261800Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva161772Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi811735- 1051526