Olemmme elokuussa lähdössä matkalle Sölliin ja samalla olisi mukava kierrellä paikkoja vähän ympäristössäkin. Miten liikenne sujuu, pärjääkö vuoristoisilla teillä ensikertalainenkin? Entä onko elokuussa ruuhkia turistikohteiden lähettyvillä?
Suositelkaa hyvää vuokraamoa tai onko kylällä edes valinnanvaraa?
Mukavaa olisi myös saada vinkkejä mahdollisista vierailukohteista.
Söll ja Autonvuokraus
3
823
Vastaukset
- näin_
Söll on pieni paikkakunta, viime kesänä autonvuokraus onnistui vain niin, että vuokraamo toi auton läheiseltä paikkakunnalta Sölliin ja veloitti siitä jotain 50-60 euroa ylimääräistä. Tämä oli ainakin Aurinkomatkojen välittämä vaihtoehto. Kannattaa selvittää etukäteen miten tänä vuonna, varmaankin jos asia on tänä vuonna samoin kannattanee ottaa autovuokralle jo lentoasemalta?
Voi olla mahdollista että vuokraautoja Söllissä tarjoaa jokin muu firma, ei tullut otetua tarkemmin selville. Se vain on niin pieni paikkakunta. - menette?
Autonvuokraus on Itävallasa lähes yhtä tyyristä kuin Suomessakin. Mutta jos menette Saksan kautta (esim. Munchen), niin auto kannattaa vuokrata jo sieltä, pääsee huomattavasti edullisemmin. Moottoriteitä varten tarvitsee ostaa Vignetin, mutta niitä on myynnissä kaikilla huoltoasemilla lähestyttäessä Itävallan rajaa.
- automatkailija
Innsbruckiin menevällä mootoritiellä on elokuussa perjantaista lauantaihin kovat ruuhkat molempiin suuntiin koko elokuun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1256610MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny545672Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.794426NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun864309Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1044081Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.841446- 811257
- 3371253
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a161210Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?35978