Mihin ne

m uka linuxiin paskakoodijututu on hävinny.

PS: Tais olla SCO?

SECO
1168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ööh... Ei Vistasta ole siirtynyt mitään koodia mihinkään. SCO väitti, että jostain unixista oli kopioitu Linux -pohjaisiin suoraan koodia mutta osoittautui, että ei oltu ja hävisi jutun ja tais koko pulju mennä konkkaan.

Sen sijaan Vistaan on kyllä otettu eri Linuxeista tuttuja GNU -projektin komponentteja. Ne kylläkin on ihan laillisia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vistasta kirjoitti:

m uka linuxiin paskakoodijututu on hävinny.

PS: Tais olla SCO?

SECO

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu