Mistä sais suomessa oulun läheltä tai jostain kauempaa ostettua pippurisumutteen pimeenä? ku niillehän tarvitsee luvat, vai? ja niitä kyllä ois myynnissä urheilu liikkeissä ja asekaupoissa..
pippurisumute
11
2160
Vastaukset
- JÄRJESTYKSENVAVOJA
SAAT TOTTA KAI KÄYTYÄSI SIIHEN KÄYTTÖTARKOITUKSEEN SOVELLETUN KOULUTUKSEN.SITÄ KUN EI SUIHKITA MISSÄ JA MITEN VAAN...
TYÖN-ANTAJASI KYLLÄ OPASTAA SINUT KURSSEILLE... - metsästykseen
Onneksi pippurisumutteita ei ole saatavana pimeillä markkinoillakaan. Tuollainen voi joutua rikollisen käsiin ja aiheuttaa jopa kuoleman tapauksen.
Sairaat, huonokuntoiset ja sydäntautiset ei kestä pippurisuihketta.
Kuvitelkaapa miten olisi tilanne, kun hulikaani mummoa ryöstäisään suihkauttaisi vielä pippurit silmille. Murha se olisi.- Andy
Valitettavasti pippurisumutteita liikkuu yleisesti pimeillä markkinoilla. (Turha kuvitella, että alkaisin esitellä ostopaikkoja.) Pippurisumute ei ole hengenvaarallinen kävelykykyiselle ihmiselle, vaikka tämä olisi vanhakin. Allerginen reaktio tai kaatuminen voivat tosin aiheuttaa vammoja kelle hyvänsä.
- order
Andy kirjoitti:
Valitettavasti pippurisumutteita liikkuu yleisesti pimeillä markkinoilla. (Turha kuvitella, että alkaisin esitellä ostopaikkoja.) Pippurisumute ei ole hengenvaarallinen kävelykykyiselle ihmiselle, vaikka tämä olisi vanhakin. Allerginen reaktio tai kaatuminen voivat tosin aiheuttaa vammoja kelle hyvänsä.
Unohda nyt jo sumutteen hankinta. opettele juoksemaan nopeammin..
jos sä sitä todella tarvit niin käy tarvittava kurssitus siihen tai keskustele työnantajasi kanssa. Jos aiot pimeesti ostaa sen oman turvallisuutesi vuoksi, niin muistanet sitten kaksi asiaa eli:
1. sumute on laiton. kokolailla sama kun omistaisit laittoman aseen.
2. Suurin osa pimeesti myytävistä sumutteista tulee mm. idän suunnalta ja sisältävät ihan jotain muuta (vrt. hermomyrkyt) kuin antavan etiketissä ymmärtää. Eli mitä todennäk- kerta laakista vainaa.
eli mieti noita ennenkun menet hölmöilemään mitään.
- shields up
kattele netistä jenkkipaltsoja, siellä myydään sumutteita ,tulee postitse näppärästi,kun et tilaa isoja määriä kerralla että tulli kiinnostuu.
- IsoLeo
Toimiiko pippurisumute miten hengityksenraikastajana? Mulla on aika pahanhajunen hengitys ja siihen ei ole auttanut listerinekään. Pesen hampaat melkein joka viikko. Jos vähän pippuria suhauttas niin kävisköhän sitten paremmin flaksi?
- <Z>
Kyll sumute kaataa mutt siitt etteenpäi mennää lain tois puol.
- sakkesumuttelija
Jos tilaan ulkomailta sumutteen niin jääkö se tulliin? Eu:n alueelta ja luonnollisesti ilman lupia?
- Rosvo2
Ei jää kunhan et tilaa yli 50€ arvosta...
- pimmee oot
pimeenä// tietysti pimeestä se loytyy elä yritäkkään ostaa sitä päivänvalon aikaan..ja pimeellä rahalla tietysti..
- tsut
VOI TEITÄ POLOISIA! HOITOON.......................................
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin111288Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait3061190Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3801137Ethän leiki kanssani J- mies
Jos oletkin joku pelimies, jolla monia vaihtoehtoja, katkon kylmästi yhteyden. En jaksa sellaisia miehiä.97825Miesmäinen vanha nainen joka kulkee lastenvaunujen kanssa
Mikähän kaheli tämä yks kaupungilla karvahattu päässä kulukeva vanha eukko on joka työntää lastenvaunuja. Onhan sitte13751Molemmat päät
aivan tulessa😫 Miksi pitää ihmisen tällaisesta kärsiä??? Jos koko ajan pnettaa, niin miksi sitä seksiä ei voi sitten s113750- 34692
Kasteen merkityksestä ihmiselle
Jeesuksen hyvä ystävä Nikodemus meni heti Jeesuksen kasteen jälkeen kysymään häneltä kasteen merkityksestä ihmiselle. J371690Liikenne onnettomuus
Luin juuri Ampparista Konneveden kauheasta onnettomuudesta jossa menehtyi 60-luvulla syntynyt mies. Onko kellään tarkemp6680kukaan ei pakota kasteeseen..
Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot222661