Rantatontit myyntiin, vois ostaa tontin itselle ja tehdä mökin siihen Kuhmon kupeeseen. Eikö se seurakunta omista Lammasjärven rantatontit keskustan liepeiltä? Luulenpa että Kuhmoon tulis monta loma-asuntoa jos joku löysäis keskustan tontit myyntiin???
Seurakunta!!!
exexexex
173242
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Sinne pitäisi kunnallistekniikka rakentaa, liian kalliiksi tulee. Pysy hörhö etelässä.
Kesällä tulen sinne taas!!!
PS. Mikä on sulle kallista niin se on mulle halpaa.
Et edes pointtia tajunnu, köyhä.
Käy pylleris rein valkaisussa, voit sitten nimimerkiksi laittaa vaikkapa valkaistu beba. Onhan tollaisella rahamiehellä varaa.
Kannattaa seurata lehdestä, milloin rantakaava on kunnanvirastolla esillä ja käydä heti varaamassa paras paikka.
Kirkosta eroaminen on nykyään sen verran vilkasta, että se voi aiheuttaa seurakunnalle paineita pistää maitaan myyntiin. Luulen tosin, että mieluummin vuokraavat.
Eipä se seurakunnan kassaa paljon kartuta maan myyminen. Nimittäin tuomiokapituli vie rahat jos seurakunta myy maata, eli myyjä ei itse saa mitään. Sen vuoksi seurakunta vaan vuokraa maitaan.
Jotain tuommoista muistelinkin kiinteistöopin tunnilta.
Seurakunta perii vuokraa sitten sen neljännen ulottuvuuden mukaan, eli jotain rajankäyntejä kannattaa suorittaa.
Ka mistäpä nuista ulottuvuuksista tiettää. Onko Korhonen käyny radalla tekee hylsyjä? Vai meneekö Talavivaaran mittaushomma harrastusten edelle?
Vuosangassa meni toissaviikonloppuna sen verran omia kuulia, että joutuu taloudellisista syistä nyt rajoittamaan ammuntoja. Vein aseita sepitettäväksi ja olen keskittynyt kalastamiseen.
Ei ollut valtiolla antaa meille 12k kuulia, joten omia käytin että peruskurssilaiset saavat ampua tarpeeksi. Ensi viikonloppuna olisi vissiin pari kilpailua. Pitää muistaa eväät ja nesteytys, ettei tule uupelo kuten viime vuonna.
Töissä ollaan lomalla. Siviilissä on enemmän tekemistä kuin kerkeää tekemään.
harrastukset? Paljonko muuten juokset cooperin testissä? Mikäli juokset yli 2500m maksan sinulle vuoden palkkasi, käykö?
tunnin palkan maksan jos onanoit ja ajattelet asia...Gerbiili hommissa...
Anna sähköpostiosoite, niin lähetän tilinumeron.
Mukavaa, että jollain on joutilasta rahaa.
jos sun halu päästä lähelle keskustaa niin tartu tilaisuuteen,olis sellainen tilaisuus ettei kuhmos onnistu saada taloa niin läheltä rantaa ja vielä niin kauniilla paikalla. hintaakin sit on.
sellainen talo? Mut mieluummin uusi nykyaikainen mökki, ei liika neliöitä.
Usko jo hyvällä.
hinta lähes 300000. enempää en näiden tollukoiden lukijoiden ja kirjoittajien vuoksi mainitse.pistä yht.tiedot jos kiinnostaa
Mitä tarkoitat, pitää olla oma ranta ja jos vielä hiekka ois. Täytyy kyttäillä tonttia jos joku vaikka myy. Onhan toi Sotkamo myös hyvä vaihtoehto.