Ja kakkua paljon!9.9

Ihan mukavaa on täyttää 50vuotta!Onnea Turusta roppakaupalla!!!!!!!!!!!!
1247
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

No ei tuo juuri miltäkään tuntunut täyttää 50... ei ainakaan ihanalta, enempi surunvalitteluja olisin toivonut ;-)
Voi kun vois heittää kokonaan pois syntymäpäivien vietot sun muut iän kustannuksella vietettävät kekkerit.
Ihminen vanhenee, se on luonnollista, mutta täytyykö sitä juhlia!
Paljon tärkeämpiäkin juhlinnan aiheita olisi: toipuminen jostakin sairaudesta, onnistunut sipulisato, hyvä kalasaalis, jonkun urakan loppuun saattaminen, ihana perhe, hyvät ystävät, rakastava puoliso, ... näitähän on lukematon määrä.
KEKSIIKÖ KUKAAN JOTAIN UUTTA KANSALLISTA JUHLIMISEN AIHETTA?
Sana on vapaa ja mielikuvitus rajaton.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ONNEA OULUUN 9.9 kirjoitti:

Ihan mukavaa on täyttää 50vuotta!Onnea Turusta roppakaupalla!!!!!!!!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu