Hyvä! Hienoa Riihimäki
Puutteita varmaankin on mutta kokonaisuudessaan katsottuna Riihimäellä menee hyvin. Kiitos siitä, niille jotka ovat osallistuneet kotikaupunkimme rakentamiseen. Elinkeinoelämälle, pienyrittäjille, nuorille , vanhoille jne.
Kiitos myös päättäjille! Heitä arvostellaan liian usein, jyrkästi mutta he tekevät työtä ja ovat onnistuneet siinä.
Kiitos valtuustomme puheenjohtajalle Olli Puputille
Kaupunginhallituksen puheenjohtajalle Jorma Höökille
Lautakuntien puheenjohtajille!
Valtuuston, hallituksen, lautakuntien jäsenille ja kiitos virkamiehille!
Toivon vilpittömästi, että poliittinen johto jaksaisi jatkaa, vielä tulevienkin vaalien jälkeen.
Sillä, näyttöä on!
Puutteita varmaankin on mutta kokonaisuudessaan katsottuna Riihimäellä menee hyvin. Kiitos siitä, niille jotka ovat osallistuneet kotikaupunkimme rakentamiseen. Elinkeinoelämälle, pienyrittäjille, nuorille , vanhoille jne.
Kiitos myös päättäjille! Heitä arvostellaan liian usein, jyrkästi mutta he tekevät työtä ja ovat onnistuneet siinä.
Kiitos valtuustomme puheenjohtajalle Olli Puputille
Kaupunginhallituksen puheenjohtajalle Jorma Höökille
Lautakuntien puheenjohtajille!
Valtuuston, hallituksen, lautakuntien jäsenille ja kiitos virkamiehille!
Toivon vilpittömästi, että poliittinen johto jaksaisi jatkaa, vielä tulevienkin vaalien jälkeen.
Sillä, näyttöä on!
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kyllä! Todellakin, kyllä Riihimäen päättäjät sekä asukkaat ovat saanut paljon aikaan tässä parin viime vuoden aikana. Riihimäestä on todellakin tullut kasvava kaupunki, kiitos siitä!
Tänä kesänä varsinkin on tapahtumia riittämiin, on Erämessut, RiihimäkiRock ym. toivottavasti nämä tapahtumat tulevat olemaan jatkossakin.
Täällä kuulee paljon negatiivista Riihimäen päättäjistä, missä tilanteessa tämä kylä olisikaa ilman näitä päättäjiä? Riihimäki on kohta todella kiitettävä kaupunki. Ainoa mikä täältä pitäisi kytkeä jotenkin ois on tämä kaikkien negatiivinen asenne toisiin ihmisiin sekä kateus toista kohtaan, surullista.
t: M 25 v
Hienoa Mika!
Annoit palautteen, joka on hyväksi tulevaisuuden kehitykselle.
Miksi herkästi annetaan kielteistä palautetta mutta tälläiset sinun antamat myönteiset ja positiiviset, eivät tunnu saavan palstatilaa.
Olen jo pitkään harkinnut, että pitäisi kirjoittaa lehteen kiitokset mm. päättäjille muitta ,kun on tuo kirjallinen toteutuskyky hieman huono.
Uudet asukkaat mm. tarvitsevat rehellisen vastauksen siitä, ettei täällä huonoja päättäjiä ole vaikka heitä todellakin törkeästi haukutaan.
No arvostelu on tietysti demokratiassa sallittua mutta totuudessa, totuudessa.
Pistetäämpä kirjoitus kierre alkuun ja kehutaan päättäjiämme, niin näkevät muuala että puolustamme omiamme.
Näin on!
Yhteistyö pelaa. Tuloksia syntyy. Muut kaupungit kateellisia!
Kaitsu,Jorma ja Olli "pintapäättäjiä" miehiä siis oikeilla paikoilla,oikeaan aikaan.
"OLETTE JATKOSSA"
Omakehu haisee aina mädälle. On jotensakin typerää kehusakella itseään ja omia tekemisiään ja väittää, ettei ole tehnyt mitään väärin. Näin varsinkin nyt, kun ovat vaalit tulossa.
Toki Riihimäessä on paljon hyvää, mutta se ei ole päättäjien ansiota, vaan ahkerien kaupunkilaisten.
Auttakaa meitä Hyvinkääläisiä.Ottakaa kaupunginhallitus ja liikennesuunnittelu sinne niin saadaan tänne uudet.Päästäis mekin kehumaan.
Älä sinä levittele huhuja ja epämääräisiä vihjailuja tai ilmoitan ylläpidolle, että poistavat tämän sairaan ihmisen mielikuvituksen tuotteen.
Kiitoksia myös peltosaarelaisille, jotka omalla työllään ja veronmaksullaan vievät Riihimäkeä eteenpäin. Ikävä vaan, että nuo kehumasi päättäjät ja virkamiehet ovat unohtaneet Peltosaaren ainakin toistaiseksi. Työttömyysaste oli vuokra-asuntostrategian mukaan 26 %. Näyttää siltä, että virkamiehet ja päättäjät ovat onnistuneet hyvin työssään.
Aito kiitos myös Peltosaari-Seuralle, joka tekee hyvää ja pyyteetöntä työtä omalla kirppiksellään. Sieltä moni peltosaarelainen on löytänyt hyvää ja tosi edullista tavaraa kotiinsa.
Tuohon prosenttiin on laskettu alueella alle 18 -vuotiaat työttömät ja alle 65 -vuotiaat eläkeläiset sekä ulkomailta tulleet pakolaiset.
Kaikki ryhmiä joita työhallinto ei pidä työttöminä, mutta Riihimäen asuntotoimiston hihhulit ja kaupungin ilkeämielinen hallinto laskevat heidät tarkoituksellisesti työttömiksi, koska näin saadaan alueen maine huonommaksi.
Tämän seurauksena voidaan kohta esittää aluetta purettavaksi.
Päättäjiltä vain on unohtunut, että Peltosaari on pääosin yksityisessä omistuksessa, eikä kaupunki mahda alueelle yhtään mitään.
on plussalla rutosti KIITOS KUULUU HEILLE.