(tuolla pari sivua aikaisemmin oli jo tästä keskustelu, mutta nostan pöydälle)
Tietääkö joku, mistä voi johtua, että kesken e-pillerilaatan (noin puolivälissä) alkoivat kuukautiset? Luulen, että ovat yhteydessä (tai seurausta) yhdynnästä; selkeästi kuukautisten näköinen vuoto alkoi seuraavana päivänä. Mistä on kyse? Tarvitseeko huolestua? Lisäksi olen jonkin aikaa potenut kirvelyä ja kutinaa. Sukupuolitaudista ei voi olla kyse (jollei sen tarttuminen muutoin ku sukupuoliyhteydessä ole mahdollista).
Eihän mun nyt ainakaan raskaudesta tarvitse olla huolissani...? (aina ensimmäinen pelko kaikkien vaivojen yhteydessä, heh)
Tietääkö joku, mistä voi johtua, että kesken e-pillerilaatan (noin puolivälissä) alkoivat kuukautiset? Luulen, että ovat yhteydessä (tai seurausta) yhdynnästä; selkeästi kuukautisten näköinen vuoto alkoi seuraavana päivänä. Mistä on kyse? Tarvitseeko huolestua? Lisäksi olen jonkin aikaa potenut kirvelyä ja kutinaa. Sukupuolitaudista ei voi olla kyse (jollei sen tarttuminen muutoin ku sukupuoliyhteydessä ole mahdollista).
Eihän mun nyt ainakaan raskaudesta tarvitse olla huolissani...? (aina ensimmäinen pelko kaikkien vaivojen yhteydessä, heh)
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.