Sonera julkisti uudet etuohjelmaehdot. Aikaisemmin hopeatason asiakas sai ilmasta puheaikaa 30 min/kk. Uudistuksen jälkeen enää 20 min/kk. Ikävää.
Soneran uusi etuohjelma
5
606
Vastaukset
- ei koskaan
vaatii todella keskittämistä, että siitä saa mitään.
eikä keskittämisestä ole mitäää iloa
nyky pronssiasiakas ei kait saa mitään. - herzog
mikä tämä tällainen pronssiasiakas ym. ohjelma oikein on?
- Sopimus'
Niin on. Ennen puhelinkytkyä olin pronssitasolla. Tosin silloinkin taisi vaihdella edut.
Nyky 200 minuutin paketilla ja 6233-puhelimella olen syksyyn saakka (24kk-kytky) hopeatasolla, ilmeisesti siksi kun puhelinlasku on yli 30 €, mikä vaadittaneen hopeatasolta.
Varmaankin syksyllä putoan nollatasolle, kun puhun 200 minuutin paikkeita, noin 2-3 tuntia, sen hinta taitaa olla noin 15 €.
Ja tuo uudistus pitänee aktivoida, miksi, sitoutuuko 12 kuukaudeksi. - floppy
sitä,että on Soneralle edullinen ohjelma...
- Sopimus''
Parisen vuotta puhelimesta olen maksanut n. 15 €/kk ja n. 15 € puheluista. Nykyään n. 4 € Soneran sivuilla puhelimesta.. No se siitä, hyvin toimii edelleen känny.
Mihin sunnuntain maksuttomat katosivat, turhiin muistitikkuihin, leffoihin tms.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3815500Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit151502- 106951
- 78841
- 50822
- 41813
Asentajako putosi radiomastosta
https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss44812Haikeaa miten kaikki meni
Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.56807- 56794
- 39779