Se on kesää nyt.Eipä oikein viitsi nukkuakaan pitkään, kun auronko paistaa ja linnut laulaa.Tästä nauttii näin selvin päin. hyvää päivänjatkoa kaikille.
03.06.-08 TIISTAI,
veska58
14543
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Huomenet kaikille!Ja raittiina jatketaan,kaunista päivänalkua kaikille.
Ja raittiina myösh!
juomaan runsaan kahden viikon raittiina olon jälkeen kolme siideriä ja sitten lauantaina meni jo kuusi.
Sunnuntaina pakottauduin olemaan raitis. Eilen kaupassa käydessä töiden jälkeen oli taistelua kävellä siiderihyllyn ohi (syy: töissä tehty tosi v-mäisiä ratkaisuja henkilöstösiirroissa - minua ei olla siirtämässä), mutta sain pidettyä itseni limpparilinjalla. Nyt olen ratkaisuuni tyytyväinen, mutta ilta pelottaa - pääsenkö siiderihyllystä tänään ohi.
Aurinkoista päivää teille kaikille, toivottavasti se on sitä minullekin.
Ei siinä ole mitään pahaa jos ottaa sillon tällön huikkaa. Joskus voi mennä 8 litraakin kaljaa ihan kevyesti illassa.
ennen tuota runsaan kahden viikon raittiutta meni yli vuosi niin, että viimeisen puolen vuoden aikana join joka päivä noin 1/2 pulloa koskenkorvaa (siis sellasen 2,5 dl) ja saattoi siinä mennä vielä yksi tai kaksi siideriä jatkoksi. Olen nainen ja määrä on naiselle melko iso.
lauantain ja sunnuntain repsahdus ei määrällisesti tuohon entiseen ollut suuri, mutta jatkuessaan juominen olisi pian ollut entisissä uomissaan.
Tänään pääsin jälleen siiderihyllyn ohi eli yksi raitis päivä lisää. Taistelua tämä on, mutta kannattaa.
mielestä, ei ole aihetta vähätellä ongelmaa, jos ihminen kokee vaikeaksi luopua niistä.
on päivä hyvä aloittaa ja jatkaa samaan tahtiin.
vois vaikka lajitella lankoja sävysävy järjestykseen.Sit vois vaikka käydä neulomaan villahousuja noin niiku talvea ajatellen.Siinä neulomis hommassakin on hyvä olla selvinpäin,ettei silmukat karkaa puikoilta.t pörri
Raittiina.
taitaa pörri olla lomalla.joo neulo vaan vaikka villahousuja, nehän on kuulemma kesälläkin muotia.ja seksikkäitä. eikä haise.
ja hipshei lomaa pari viikkoa edessä, jäi moottorpyörä hankkimatta. hetken pohtimisen jälkeen tulin tulokseen että maisemanvaihdos voisi tehdä hyvää ettei pääse retkahtamaan, nyt kun on tätä vapaa-aikaa.
näin ollen lähden heittelemään perhoa joen varteen kauas kuppiloista ja kapakoista. menkööt näissä merkeissä juhannuskin, kestääpähän selvänä eikä tarvitse pelätä kuskiksi joutumista tai että joutuisi vahtimaan muita juoppoja. kaunista kesäpäivää kaikille!
Tänäänkin raittiina ja ryhmään.
Tuli minullekin viimein 20 vuotta täyteen, eli niin kauan kuin on elämää on toivoakin.
Minä tosin olin niin heikko, että synteineni antauduin Jeesuksen armoon ja ei ole tarvinnu alkoholiakaan käyttää sen koommin, eli tuli vaan mieleen se ilta hetki kun Jeesusta pyysin avuksi, näihin aikoihin illasta ja siihen ne tenun juonit jäi.
Hyvää ja raitista kesän jatkoa teille kaikille toivoo, frihet
Mahtavaa lukea tuollaista! Itse myös itkien pyysin apua rukoillen, ja katso jonkin ajan kuluttua sain sen eikä sen koomin ole edes tehnyt mieliottaa! Tarina olis pitkä ja karu mutta lyhyesti näin kävi ja 12v. raittiina ja joka päivä tuntuu kuin vahvistuisi usko raittiuteen. Kun nään muita juoppoja. jne.