Edulliset ostopaikat

Voiko joku kertoa halpoja ostospaikkoja? Esim. lastenvaatteet, naisten kengät, laukut, kultakorut. Ruokapaikat. Kertokaa jonkinlaisia hintaesimerkkejä.
31763
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

minäkin haluan vastauksia samaan aiheeseen liittyen. onko sunny beachilla nuorille naisille suunnattuja kenkäkauppoja, saako sieltä farkkuja?
paljon suunnilleen maksaa??

Äänestä

Koko Sunny Beach on täynnä halpoja / edullisia ostos- ja ruokapaikkoja. En minä ainakaan edes muista putiikkien tai ravintoloiden nimiä, niitä kun on kymmeniä ja kymmeniä joka puolella. Ja Nessebarissa lisää. Ja Burgasissa.

Hintaesimerkkejä menneiden vuosien keskusteluista voit hakea tuosta ylhäältä vaikkapa sanoilla hinta / hintataso / hinnat "Sunny Beach".

Vaatetavaran laadusta en kovin suureen ääneen puhuisi. Pienen koon ranta- ja kesävaatteet eivät kyllä sitten paljoa maksakaan eikä suurempia kokoja olekaan. (Suuri tarkoittaa tässä yhteydessä koosta 40 ylöspäin.) Jalkineita eli pääasiassa sandaaleita on runsaasti tarjolla, mutta vähänkään isojalkaisten on turha vaivautua niidenkään perään.

Kultakoruja en lainkaan ostaisi Sunny Beachilta kuten en monesta muustakaan turistipaikasta, mutta jokainen tehköön niinkuin parhaaksi näkee.

Sapuska sitä vastoin on minun mielestäni ihan hyvää. Kannattaa kokeilla eri ravintoloita ja tutustua hieman eksoottisempiinkin ruokalajeihin. Paikalliset kylmät oluet myös kostuttavat kummasti kuumaa kurkkua eikä viineissäkään ole suurempia moitteen aiheita, ainakaan toisen lasillisen jälkeen.

Äänestä
  • Vaatteita on joka mutkassa ja kaiken hintaisia. On tosi halpoja mutta on myös melko kalliitakin ja tosiaan laatua kannattaa katsoa ihan suurennuslasin kanssa, niin kuin joka paikassa muissakin basaari maissa. Kaikki vaatteet on tosi pieniä, itse käytän suomessa kokoa 36-38 mutta siellä tunsin itseni tosi läskiksi! Eipä tarvinnut t-paitoja ostella kun en saa niitä päälle... samoin farkuissa on mitoitukset aivan eri kuin täällä pohjolassa mutta niitä kyllä ostin ja sain survottua päälle sekä tosi hyvän laatuisia( vieläkin käytän)vaikka vuosi sitten ostin! Ruoka minusta oli tosi hyvää ja hintaa kantsii kyl vertailla kun vaihtelee ihan 100m. välein ravintoloissa. Parhaimmat pöperöt saimme aina niissä missä ulkokulissi ei ollut kovin kummoinen. Toiset peloittelee vatsa pöpöistä ja jäätelöstä mutta liekkö hyvää tuuria mutta ei meille mitään tautia tullut vaikka syötiin jätskiäkin. Ihan samat varovaisuus periaattet kuin muissakin lomakohteissa ja maissa.Myyjät ja tarjoilijat olivat aina kohteliaita ja kivoja, ei mitään huijausta yms. Tosin olimme lapsiperheenä liikkeellä ja minä olen sellainen "hölpäkkö" joka juttelee ja naurattaa aina kaikkia ihmisiä että eivät kai viitsineet huijata ja lapset kävi hieromassa tuttavuutta myyjien kanssa ja saivat usein jotain lahjaksi.Kiva paikka tosin en välttämättä jaksaisi taas sitä samaa musiikin jumputusta kuunnella (alkaa aamulla ja loppuu aamulla) Ihan nuorille tosi hyvä bailupaikka (harmi kun en 20.v. sitten päässyt sinne):) Mutta säälittää taas tämän kesän kohelluksien määrä joka kohta taas käynnistyy kun lähteevät sinisilmäiset sinne toheltamaan...Oppia ikä kaikki, kun ei vaan huonosti kävisi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Shoppailu kirjoitti:

Voiko joku kertoa halpoja ostospaikkoja? Esim. lastenvaatteet, naisten kengät, laukut, kultakorut. Ruokapaikat. Kertokaa jonkinlaisia hintaesimerkkejä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu