Sprachcaffe-kielikoulu

ranskanoppija

Moi!

Onko kellään kokemuksia Sprachcaffe-kielikoulusta? Missä olit ja millaista opetus oli? Toimiko kaikki niin kuin oli luvattu?

Itse olen menossa Nizzaan elokuussa, majoitus isäntäperheessä.

4

716

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aikuisopiskelija

      Itse olen menossa myös Sprachcafen kielikurssille tänä kesänä, suuntana Saksa. Vielä ei ole tullut "matskua" kotiin, ja jo vähän jännittää, onko koko kielikoulua olemassakaan. Noh, kai sentään. Onhan tässä vielä aikaa lähtöön.

      Asustelen omatoimisesti hotellissa, kun en ole enää 20-kymppinen, joten oma rauha ja oma aikataulu on tärkeintä. Netin kautta hotellin löysin ihan hyvältä paikalta, ja koko viikon hinnaksi kursseineen ja asumisineen tuli halvemmaksi, kuin jos olisin ottanut ns. valmiin paketin. Intensiivikurssi pitäisi olla. Kiva päästä haasteellisen kielen pariin!

    • bedda

      Onko kellään kokemuksia Sprachcaffen kielikursseista?? Oliko reissussa enempi nuoria 20-30v vai aikuisempaa porukkaa? Itse haaveilen Calabriasta ja italian kielestä!

      • kielleeet

        Joo minuakin kiinnostaisi kuulla ihmisten kokemuksia Sprachcaffesta.


    • te quiero<3

      mua myös! ::D itse olen lähdössä kesällä 2013 barcelonaan pariks viikoks :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      74
      1670
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      23
      1172
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1073
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      906
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      816
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      694
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      609
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      598
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      561
    10. 69
      530
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      518
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      507
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      485
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    16. 34
      424
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      409
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe