Vierasparkkipaikan vahtijat.Jalkakipuisena saan tilapäiskuljetusta töistä ja kuljettajani käyttää vierasparkkia,onko se nyt niin kauheeta että pitää niitä lappuja kirjoitella tuulilasiin,Vai mikä ärsyttää?
Hankkikaa
oma elämä
5572
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Voisitko ystävällisesti laittaa nimesi alle joka kirjoittelet näitä uhkauksiasi,niin voisin miettiä motiiviasi kirjoitteluun?
Taloyhtiön parkkipirkot sen kuin kirjoittelevat nimettömiä lappujaan autoihin, mutta kukaan niistä ei nimeään uskalla alle laittaa.
Joissakin taloyhtiöissä oikein vuosikymmenien ansioitunut parkkipirkkokulttuuri! Nimettömänä tietenkin..
sitten olekaan vieraille? Vai onko ne varattuja joillekin TIETYILLE vieraille vai????!!!
Kummallista tuollainen lappujen laitto, taitaa olla takana jotain muuta katkeruutta joka purkautuu sitten tällä tavalla kun muuta ei keksitä.
Ovat tietenkin laittaneet autonsa väärään paikkaan, mitkä eivät olekaan vieraille. En voi muuta sanoa kuin "OPETELKAA LUKEMAAN".
Kunhan meidänkin taloyhtiössä alettaisi ymmärtämään, että on olemassa "vierasparkki", johon voi ajaa myös "asukkaatkin" ihan ILMAISEKSI. Kumminkin pitävät autoansa sakkopaikoilla tuossa piha-alueella (eikä edes parkkiruudussa) tai estävät muuten vain esim. hälytysajon kusipäisyydellään.
Totta kai vierasparkilla saa "vieras" autoa käyttää, mikäli siinä lukee "vierasparkki".