Ostettiin juuri asuntovaunu

Aurinkoa kesään

ja haluaisin suosituksia missä kannattais kesän aikana pysähdellä, eli mitkä hyviä leirintäalueita, meillä pieniä lapsia????

Olis kiva saada muutakin käytännön vinkkejä asuntovaunuelämään, ruokailu jne????
Vai onko joku muu palsta missä voisin käydä?

7

2246

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei ikinä

      rahaa hukkaan kun tuon olisi saannut myös vuokrata. Näillä hinnoilla kun sitä vetää niin ei tarvitse ihmetellä mihin rahat menee. On älyttömin ostos ostaa asuntoauto tai-vaunu omaksi.

      • vitutaa

        onneksi olkoon ja hyvää kesää


      • Heippa vaan.Ei mikään oo viisaampaa kun ostaa as.vaunu.Siittä saa AINA omansa pois,jopa enemmänkin.Ja on niin paljon hyviä puolia että menis päivä niitä luetellessa.


    • eka vaunu kans joskus

      Hienoo kun ootte ostanu vaunun ja alkanu kokeilla tätä vaihto ehtoo loman viettoon. Me vuokrailtiin monta vuotta ja ja siivottiin ja rahdattiin aina tavarat edestakasi , oli tosi hienoo kun sitte ostettiin oma ja kamat oli aina siinä valmiina. Onneks olkoon . En tiedä mistä päin olette mutta Kuninkaanlähde Kankaanpäässä on yksi ihana paikka lapsi perheelle jos ootte Karavaanareita,sinne ei muut pääse. Hauskaa kesää!

      • vaanari2

        Kuninkaanlähde Kankaanpäässä todellakin mahtava paikka lapsiperheelle lämmitetyin uima-altaineen!


    • Myös sivulta

      www.camping.fi löydät tietoja. Olemme olleet perheen kanssa Kotkan Santalahdessa, on rauhallinen paikka.

    • omia paikkoja

      lähes joka paikkakunnalla. Edullisempia, siistempiä ja rauhallisempia kuin leirintäalueet ja 40€ sioituksella pääsee jäseneksi. Kortilla saa myös alennusta leirintäalueilta..

      Lapsiperhe myös..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi yritti murhata mopopojan

      Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti
      Maailman menoa
      578
      1232
    2. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      74
      1225
    3. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      83
      1018
    4. Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan

      Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli
      Jämsä
      79
      968
    5. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      81
      939
    6. En välitä sinusta yhtään

      Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.
      Ikävä
      52
      813
    7. Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"

      Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk
      Kotimaiset julkkisjuorut
      10
      788
    8. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      67
      787
    9. Olen luovuttanut

      Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik
      Ikävä
      35
      692
    10. Mopomiitti!

      Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss
      Tuusula
      205
      664
    Aihe