Keskustelua yhdestä vähiten nuorten keskuudessa käytetystä vaatteesta. Pidätkö, vihaatko, miksi?
Itse olen mainiosti erottunut massasta kauluspaidan avulla, ja kuuluin koulussa noin nelihenkiseen ryhmään joita myös "batistinimiehiksi" kutsuttiin.
Pallo on teidän, älkää nakatko rajojen yli...
Itse olen mainiosti erottunut massasta kauluspaidan avulla, ja kuuluin koulussa noin nelihenkiseen ryhmään joita myös "batistinimiehiksi" kutsuttiin.
Pallo on teidän, älkää nakatko rajojen yli...
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mä tykkään paljon jos pojat pitää kauluspaitoja, mut valitettavasti joillakin on a)liian iso koko
b)kaamee väri tai kuviointi c) tungettuna housuihin.
:( Musta ja valkonen miellyttää eniten silmää, raitoja inhoon ylikaiken! Miks ne on niin suosittuja..Toiv. en loukannu ketään.
Kyllä ne on tytöilläkin hienoja. Itselläni on tosi usein kauluspaita. Joko ruudullinen, tai joku muu. Pääasia että se on suht tumma.:) Ne on helppoja, hienoja, persoonallisia ja mukavia päällä. Valitettavasti muakin on jo ehditty matkia, ja nään usein samanlaisia jo. (Siis täysin samanlaisia sellasilla puolitutuilla ihmisillä.:( Mutta jatkakaa vaan käyttämistä.:D Mutta voi kauluspaidoissakin mennä omalla tyylillään matkimatta muita.^^
olen 15-vuotias tyttö, ja pakko myöntää, että käytän kauluspaitoja aina välillä. naisten mallia tietysti; hyvin istuvia, mutta kuitenkin sopivan rentoja, poikkeuksetta mustia. niiden kanssa sitten erilaisia asusteita tyllihameista erilaisiin (lähinnä backstreetista, cybershopista tai morticiasta ostetuihi) housuihin.