annika eläin ystävä 5 v.

Annikan mummu

Moikka! Ootteko joku ollut Ilolan maatilamatkailu tilalla, mainoksen mukaan olisi mukava paikka lapsen kanssa ,joka on eläin melkein itsekki. Se on Valkeekoskella. Kerro kokemuksista jos tunnet paikan.

4

1266

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sopiva paikka

      mut ihmisille ei ..

      • Paikkakuntalainen84

        No siis.
        Oon työskennelly paikallisessa matkatoimistossa harjottelijana ja tuli kuultua ko. paikasta vähän sitä sun tätä.. Esim. ruoasta saanu joku/muutama ryhmä myrkytyksen ja siellä on keittiön puolella tosi likasta.
        Sitten ne elukat.. niistä voin jo sanoo omaakin kokemusta koska näin siellä kerran kaneja, jotka oli laitettu keskelle pihaa kerroshäkkeihin ja paahtu sit siinä helteessä. Vesi loppu ja ihan paniikissa söivät kaikki tuoreet ruohot mitä tungettiin sinne lasten kanssa.
        Pitävät koiriaankin pihalla (kettingillä koirankopissa kiinni) vaikka ois 30 astetta pakkasta ja koiraressukka ihan jäässä ja kurassa!

        Omistaja (Ilolan emäntä siis) kehuu ihan ylihienosti paikkaansa ja tuputtaa mainoksia ympäriinsä, mutta tosiasia on, että paikka repsottaa. On hienolla paikalla ja potentiaalia ois vaikka mihin, mutta kun omistajat vaan pyrkii saamaan rahaa asiakkailta ja sompailee sit siinä niin en suosittele.


    • Yhden yön kävijä

      Olen ollut yhden yön Ilolassa ja se jäi varmasti myös viimeiseksi,enkä suosittele paikkaa kenellekään.
      Päällisin puolin mahtavat puitteet,mutta todella epäsiisti paikka.Vuodevaatteet kuin jostakin viime vuosisadalta ja kaikki paikat siivoamatta,pölyä ja hämähäkin verkkoja niin paljon,että astmaatikko ainakin olisi tukehtunut,kun tavallistakin kulkijaa alkoi ahdistaa. Astiat ruokapöydässä niin harmaita,että ruokahalu katosi aika äkkiä. Kahvipannukin päältä paksun "möhnän" peitossa.
      Harvoin nykyaikana löytää noin sotkuista majapaikkaa matkanvarrella Suomessa. En varmasti mene uudelleen ja laitan kyllä tietoa tuttavapiirissä eteenpäin,että kaikki tietävät pysyä poissa.Kauhea paikka!

    • EI MAISTUNUT!

      Olen kerran poikennut Ilolan Maatilamatkailussa ohimennen ja oli kyllä kuvottavan epäsiisti paikka,ei kyllä tehnyt mieli syödä siellä vaikka piti.Kannattas panostaa enemmän hygieeniaan ja siisteyteen,en voi suositella.Yök!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      531
      8945
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      161
      6160
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      374
      5220
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      66
      4749
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      99
      4361
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4053
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      185
      3942
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      92
      1896
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      103
      1404
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      969
    Aihe