Mulla on pikkareissa semmosta valkeeta kovaa ainetta. Mitä se on? Epäilen et se ois valkovuotoo mut johtuuko se jostain muusta? Oon 13-vuotias tyttö, ja ois oikeen kiva tietää alkaako mulla menkat pian.
Kiitos
Kiitos
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Valkovuotoa se on. Eli menkat saattavat alkaa lähiaikoina.
Niin tosiaan saattavat, mutta voi mennä vielä vaikka muutama vuosi, ennen kuin kuukautisesti alkavat.
Voi ei! Mä jään pikku tantaksi jos ne alkaa pian!! Mut ei ne voi alkaa kun mä oon painoltani alle 4okg. Eihän ne voi alkaa, eihän?
Kyllä sulle vielä painoa ja pituutta kertyy vaikka menkat alkaisikin pian, ne tulee ehkä hieman hitaammin kun aikasemmin, mut kyllä sitä vielä hitusen kertyy. Ja painoahan sulle tulee just niin paljon kun itse haluat, ei menkat siihen vaikuta, että ihan rauhassa vaan :)
T: Tyttö 17v