täyttä

Siirrytkö hieman

että mahtuu

kiitos


tökkää kylmä mansikka kynteen

heinäsirkat

hyvänen aika

nyt sirittää ja tuo ihminen sitä katsoo


pyörrän puheeni

vilkutan

on niin hymy näkemisen arvoista

niin nokkelaa

maata öljyssä ihmisyyden rannoilla
2227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

'
miten herkullista! Sulla on niin elävä kieli että se muuttuu kuvaksi, ääneksi, liikkeeksi suoraan ruudulta... joku kyllikki forssell tulee päivävarjonsa kanssa, kuivalla äänellä, alentuvasti hymyillen: siirrytkö hieman..

Kohta lirahtaa, pakko mennä!

Äänestä

hyvin monta runoasi on, joihin en ole päässyt si-
sään. Sinulla on oma extra-tyylisi, joka on rik-
kautesi. En oikein tiedä, mitä mun pitäis tästä
runostasi sanoa - hmmmm ...

Eka säkeistö, siinä on se jokin.
Seuraavassa karehtii hymy ja viimeinen sitten -
perkule - en mie osaa sanoo. Mutta jokin tässä
on tosi viehkoo :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Flau kirjoitti:

Siirrytkö hieman

että mahtuu

kiitos


tökkää kylmä mansikka kynteen

heinäsirkat

hyvänen aika

nyt sirittää ja tuo ihminen sitä katsoo


pyörrän puheeni

vilkutan

on niin hymy näkemisen arvoista

niin nokkelaa

maata öljyssä ihmisyyden rannoilla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu