EuroHORO nousi taas 5.125%

5406
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

No vuokra tuosta samaisesta kämpästä tulee laskukaavalla 1400e(lyhennys) 200e(vastike) 100e(tuloista maksettava vero) = 1700e/kk vuokra. Maksele sinä vaan sitten mielissäs tuota vuokraa. Kyllä nuo korot pusketaan ihan suoraan vuokrahintoihin. Velkavangit eli sijoittajat vaan keräävät tuon velan lyhentymisestä tulevan hyödyn tämän tumpelon vuokralaisen sijaan. Lisäksi valtio hyötyy tuon 100e verran kuukaudessa. Ei ole ihme, että valtiovalta patistaa porukkaa vuokralle.

Äänestä
  • tuollaista vuokraa? Mulla on alle puolet 94,5 m2 asunnosta pkseudulla, ei pahassa lähiössä, hyvät liikenneyhteydet.

    Äänestä

  • Ovatko eurot saaneet pääsi aivan sekaisin :)

    Äänestä

  • maksamaan kirjoitti:

    tuollaista vuokraa? Mulla on alle puolet 94,5 m2 asunnosta pkseudulla, ei pahassa lähiössä, hyvät liikenneyhteydet.

    Ei siihen ammattiin paljoa vaadita, merkantti on jo paljon heh!

    Äänestä

  • PK-seutu kirjoitti:

    Ovatko eurot saaneet pääsi aivan sekaisin :)

    Joo, mutta asutkin kaupungin omistamassa homeläävässä maahanmuuttajien kanssa. Jos haluaa hyvän kämpän vuokralle, niin tarttee latoa euroja tiskiin. 700e ei asu kummoisessa kopissa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Velkavanki kirjoitti:

http://www.taloussanomat.fi/kansantalous/2008/06/05/ekp-voi-nostaa-korkoa-jo-heinakuussa/200815347/12

220.000e x 5,625% (5,125 0,5%marginaali) = 12.375e

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu