Miksi nuorilla miehillä penis on alaviistoon?

" Ennen oli toisin"

Kun katselee Suomalaisten miesten (20-30v) itsestään lähettämiä kuvia joko Iskurissa, tai vastaavassa hämmästyttää nuorukaisten heikko seisokki, kalut sojottaa alaviistoon, ja usein pienen pieniä nahistuneita ryppyisiä naperoja. Toista oli minun nuoruudessani ( nyt 60v) silloin kullit seisoi jämäkästi pystyssä, terska vatsassa kiinni kulli oli kova kuin kanki, näin vanhaan hyvään aikaan.

19

11197

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • että aika

      kultaa muistot!! =D

    • kovokalu

      on olemassa ns. 45 asteen sääntö, kalu ei saa ylittää joillakin sivustoilla sen enempää. Toisekseen ihmettelen sinun kiinnostuksesi seisoviin kaluihin.

      Kyllä kalut toimii vieläkin, niinkuin ennenkin.

      • keskivero parempi

        iso kalu ei seiso pystyssä vaan on kuin holmesin jonesin mahti kalu jota naiset runkkas pari tuntia että saivat sisään et silleen


      • mahtikalut
        keskivero parempi kirjoitti:

        iso kalu ei seiso pystyssä vaan on kuin holmesin jonesin mahti kalu jota naiset runkkas pari tuntia että saivat sisään et silleen

        Sittenkin naiset kertoivat että holmesin kalu tuntui kuin olisi työntänyt vaahtomuovia sisäänsä.


      • myöskään
        keskivero parempi kirjoitti:

        iso kalu ei seiso pystyssä vaan on kuin holmesin jonesin mahti kalu jota naiset runkkas pari tuntia että saivat sisään et silleen

        koskaan näyttänyt olevan kovana.


    • tiedoksi.

      Noin tiedoksi vaan että se suunta mihin se kyrpä osoittaa on täysin oma fysiologinen ominaisuus, toisilla se osoittaa alaviistoon täydessä terässä ja toisilla napaa kohti. Olis voinut luulla että sen jo 60v ajassa olisi oppinut...

      • Nähty on

        Ennenvanhasta savotoilla jätkille tuli kinaa kellä on taipumattomin kulli. Viikkoja savotoilla puutteessa elävät jätkät kokeilivat kenen kullin niskassa roikkuu isoin vesiäpäri. Kukka-Mikolla oli tosi jortikka ja hänen juhlakalunsa kantoi 12 litran vesiämärin ja vielä täynnä vettä. Matkaa kertyi kaivolta kämpälle noin sata metriä ja vielä metrisessä hangessa. Että sellainen kunto.


      • filus
        Nähty on kirjoitti:

        Ennenvanhasta savotoilla jätkille tuli kinaa kellä on taipumattomin kulli. Viikkoja savotoilla puutteessa elävät jätkät kokeilivat kenen kullin niskassa roikkuu isoin vesiäpäri. Kukka-Mikolla oli tosi jortikka ja hänen juhlakalunsa kantoi 12 litran vesiämärin ja vielä täynnä vettä. Matkaa kertyi kaivolta kämpälle noin sata metriä ja vielä metrisessä hangessa. Että sellainen kunto.

        pystyin nuorempana tuohon,mutta täytyy tunnustaa,että kun on tullut ikää lisää niin enää en pysty,ei nimittäin polvet kestä :)


    • uutisia ollut

      Onhan noita uutisoitu, että mieskunto on ihan oikeasti laskenut jonkin verran, eikä ihme. Hyväkuntoisia miehiä ei taida hirveen paljon enää olla keskiverto miesporukasta.

      Nuoret miehet on kautta linjaan kunnoltaan aika heikoissa kantimissa. Siitä jo tuossa uutisoidussa PUOLUSTUSVOIMIEN otoksessa. En muista kuinka paljon siitä ilmoitettiinkaan että nuorten miesten kunto on laskenut.

      Tokihan kunnon lasku tuntuu myös kalussakin.

      • ettätuota

        ylipaino ja tupakoiminen on pahasta


      • niin heikkokunto että
        ettätuota kirjoitti:

        ylipaino ja tupakoiminen on pahasta

        Jos illalla ei ole saannut,Aamulla heikottaa...koska kaikki veri on pakkaantunut jortikkaan.
        Siksi niin uusavuttomia nykynuoriso,ei lanttu leikkaa kun veri ei kierrä yläpäässä.


    • toimii.

      Nuorena olisin pannut ilolla vaikka naapurin 60 vuotiasta mummoa, tänä päivänä keppi tutisee vasta kun näkee 20 vuotiaan tiukkaperseen.

    • ...mikä suunta on,mutta ihan kuin ennenvanhaan NE olis ollu ryhdikkäämpiä.Meillä ainaki vaan lerppuu. Pitäskö enempi säästää vai käyttää. Sanokaas se !!

    • kasari47

      Se on kuule sillä tavalla, että kun sinä olit nuori niin jeesus oli vielä kova sana ja siten myös käteenveto kiellettyä. Tottakai ne maajussien munat oli pystyssä kun ei vittua saaneet tai edes kättä. Nykyään nuorukaiset vetelee 2 kertaa päivässä kätteen, joten ei ole tarvetta munan seisoa kuin lipputanko.

      • ...elu jollekkin muulle palstalle,kun uskonasioista alat keskustella.-Ja mitäs hyötyä on sitten "käsipelistä" kaksi kertaa päivässä.


    • beringinsalmi

      Nythän sinä olet käsittänyt tämän asian aivan väärin. kyllä minullakin ikää on aivan tarpeeksi, mutta luulisin että tämä kuvailemasi juttu on tapahtunut silloin kun seisoit navetassa hiehon takana.

      • Kunnon erektio on rehellisempi kuin hymy. (Eli kulli ei osaa näytellä). Ja jos miehen verenkierto (myös aivoissa) on kunnossa, niin kyllä nuppi on pohjoiseen..!


    • Seitsemäntuumaa

      olen jo 60 Kullin mitta noin 7" seisoo vieläkin lähes mahanahkassa kiinni ,noin 3 senttiä rakoa napa ja heppi on rinnakkain. En tiedä mistä mahtaa johtua että nykyisin näkee näitä vaaka/ alatasoisia seisokkeja. Oli minullakin ongelmaa kun olin ylipainoinen (noin 120kg) nut on 86 ja toimii, ja toivottavasti pitkään . Nautin eniten seksielämästä ,tässä maailmassa.

      • Ikäaviomies

        Tärkeintä on että miehellä seisoo. Ei sillä käyryydellä ole väliä. Löysä mulkku ei mene sisään.
        Kova käyräkulli menee sisään ja tekee tilaa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      187
      11458
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      58
      5459
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2737
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      40
      2385
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1861
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      44
      1815
    7. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      29
      1624
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      41
      1460
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1436
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      38
      1387
    Aihe