Ei haittaa, isoja firmoja on tulossa Kristiinankaupunkiin oikein jonossa!
Ai eikö?
Fennovoima ei tule
11
1549
Vastaukset
- Ilmapallokauppias
Älä murehdi; nyt on alkamassa "vilkas turistikausi" ja markkinat, kyllähän ne yhden kaupunkipahasen pelastaa!!
Ei ne muuttolinnutkaan täällä kauaa viihdy.... - ohi....
Niin on tulossa nappa- ja nauhaliike, pyöränkettingen kiristäjä- ja kengänkiillottajaliike.
Ja muut ovatkin sitten lähdössä pois. - aikaisemmin ennustin
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=115&conference=4500000000001548&posting=22000000035550570
Kun kunnallisvaalit tulevat, niin harkitkaa nyt vakavasti, kenet päästätte päättämään asioistanne ja tulevaisuudestanne tulevina vuosina. Jos nykymeno on ok, niin äänestäkää kuten ennenkin. Vaikuttaa muuten myös kukkaronne sisältöön. - kiittää :!!!!
RKP:n Antfolk: Hyvä uutinen
"RKP:n valtuustoryhmän puheenjohtaja Håkan Antfolk otti uutisen Fennovoiman hankkeen kariutumisesta ilolla vastaan.
- Tämä on hyvä uutinen. Tiedämme, että väestö Skaftungissa ja Siipyyssä on kärsinyt tilanteesta.
Antfolin mukaan nekin puolueen jäsenet, jotka ovat kannattaneet ydinvoimalaa, vastustivat voimalaitoksen sijoittamista Norrskogenin alueelle.
Hän kiittelee Fennovoimaa rehdistä toiminnasta."
http://www.pohjalainen.fi/Uutisetarticle.jsp?article=333925&Title=RKP:n Antfolk: Hyv%E4 uutinen - Tsadilaane
Näin tässä sitten kävi. Oltiin jo vakavasti harkitsemassa muuttoa takaisin.. eipähän tartte sitä miettiä enää.
Uskoisin muuten, että Kristiina oli Fennovoiman ykkösvaihtoehto. Ei ne muuten olisi pitäneet kaupunkia listoilla näin pitkään kun nää valopäät vastusti koko ajan niin ankarasti.
No se hyvä puoli tässä on, että pian saa mökkejä keskeltä kylää melkein ilmaiseksi. Alman terassilla nähdään köyhät.- harmittaako ?
Kristiinankaupunki kuihtuu ja alkaa ikuinen talviaika.
- juntti
kannattaa varmaan ajatella muutoa olkiluotoon nyt?
- vanhaan aikaan
juntti kirjoitti:
kannattaa varmaan ajatella muutoa olkiluotoon nyt?
No jos saatais savuttava saastuttava hiilivoimala-edes.
No- kyllä RKP senkin torpedoi. Kalakuunari riittää? - hiljaa :
vanhaan aikaan kirjoitti:
No jos saatais savuttava saastuttava hiilivoimala-edes.
No- kyllä RKP senkin torpedoi. Kalakuunari riittää?kuolleiden ruotsalaisten merimiesten rauhaa ei saa elävät häiritä
- Ilman elämää
hiljaa : kirjoitti:
kuolleiden ruotsalaisten merimiesten rauhaa ei saa elävät häiritä
Ei myöskään Siipyyn nuorisoa ole kait lupa häiritä, siis näitä keskenään trollaarttoreilla kilpailevia.
Ei tänne Kristiinaan huolita nuoria perheitä, pelkäävät hautajaisten tilalle tulevan häitä ja ristiäisiä, siksi se Fennovoimalakin kiellettiin.
Ei täällä ole enään mitään, ei edes naapureita. Toivon vain pääseväni pois täältä pian.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1363251Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk712870Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro362249Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1082164Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1322023Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva471991Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.121376Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville151164Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas671014- 119952