micran ohjauspyörä ei ole

en ole muissa autoissa moista juttua havainnut mut micrassa se on oikeessa reunassa. ihanko on tehdasasennus vai entinen lihava käyttäjä siirtäny?
4429
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

???

Jos ohjauspyörä on oikeassa reunassa, auto lienee kotoisin Englannista tai muusta maasta, jossa on vasemmanpuoleinen liikenne.

Keskellä olevaa ohjauspyörää en olekaan nähnyt muissa kuin F1-autoissa ja vastaavissa kilpureissa; Micrassa tuskin tulee ollakaan ohjauspyörä keskellä.

Äänestä
  • -80-luvulla oli ratti asennettu kuljettajan istuimen keskilinjasta hieman oikealle.

    Äänestä

joku ei kuitenkaan ymmärrä et tarkotin sitä kohtaa mis ratti on kii...
yleensä musta se on keskellä, täs näkyy "tyhjää" reilusti vasemmalla.

Äänestä
  • tuu pois jo takapenkiltä ja istu siihen vasemalle eteen.niin rattikin näyttää ihan ok.lta

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


keskellä kirjoitti:

en ole muissa autoissa moista juttua havainnut mut micrassa se on oikeessa reunassa. ihanko on tehdasasennus vai entinen lihava käyttäjä siirtäny?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu