Katotaanko

kokemuksia?

normaalissa koulun terveydeystarkastuksessa peppuvako tytöiltä? Onko kenelläkään tällaisesta henkilökohtaisia

8

15880

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jacce

      ja testataan onko vielä neitsyt vai onko saanut jo munaa kunnolla jos ei niin kyllä tohtori panee

      • mutta entä...

        ... jos tohtori on nainen


      • jacce
        mutta entä... kirjoitti:

        ... jos tohtori on nainen

        esille kumikullin ja runkkuttaa sillä ai että kivaa


    • < 3

      No ei todellakaan!!
      Ja vaikka katottaiskin niin mihinkään ei oo pakko suostua mikä tuntuu epämukavalta!!

    • Marjaana

      NO ei missään tapauksessa. Mitä ihmettä sellaista pitäisi mennä katselemaan.

      Ihan normaalit verenpaineet ja hemoglobiinit kuuluvat asiaan, mutta peppuvaolla ei ole mitään tekemistä normaalin terveystarkastuksen kanssa.

      Jos joku ammatti-ihminen sellaista edes ehdottaa, syyllistyy hän virkavirheeseen ja siitä saa tehdä ilmoituksen. Jos joku tällaista harrastaa hän on perverssi ja voi aiheuttaa paljon pahaa kasvavan koululaisen psyykeelle. Ei missään tapauksessa. EI! Rikollista!

    • Hipsis

      Meillä koululääkäri katsoi viidennen luokan terveystarkastuksessa kaikkien tyttöjen alushousuihin. Kuului kuulemma asiaan tarkastaa, onko karvoitus alkanut kasvaa.

      -Hipsis-

      • kun olette idiootteja!

        miksi annatte tehdä itsellenne tuollaista?koska se ihminen on MUKA äLYPää lääkärikö?? pelkäät sanoa sille suoraan ettei sinne pilluun mennä kurkistaa tai mun perseeseen!
        voi kun olette tyhmiä! ei kukaan lääkäri tarvitse edes koskea sun takapuoleen jos et halua!
        idiootit! jotktu koululääkärit käyttävät ansenettaan varmalla hyväkseen! uskokaa pois! varsinkin ton 'hipsisssin kommentti on ihan naurettava! mitä vittua se sille lääkärille kuuluu onko siellä karvoja tai ei! sallitte vielä antaa katsoa sinne! selvä pedo perhana! käyttäkää omaa loogikkaa! torvet!
        suut auki jatkossa perkele!
        ei ne lääkärit mitään jumalia ole!


      • Snipex
        kun olette idiootteja! kirjoitti:

        miksi annatte tehdä itsellenne tuollaista?koska se ihminen on MUKA äLYPää lääkärikö?? pelkäät sanoa sille suoraan ettei sinne pilluun mennä kurkistaa tai mun perseeseen!
        voi kun olette tyhmiä! ei kukaan lääkäri tarvitse edes koskea sun takapuoleen jos et halua!
        idiootit! jotktu koululääkärit käyttävät ansenettaan varmalla hyväkseen! uskokaa pois! varsinkin ton 'hipsisssin kommentti on ihan naurettava! mitä vittua se sille lääkärille kuuluu onko siellä karvoja tai ei! sallitte vielä antaa katsoa sinne! selvä pedo perhana! käyttäkää omaa loogikkaa! torvet!
        suut auki jatkossa perkele!
        ei ne lääkärit mitään jumalia ole!

        Onhan niin, että ihmisillä tahtoo olla pinttynyt ajatus siitä, että kaikki vastaavanlainen housuunkurkkiminen on jollaintapaa "sukupuolista" häirintää tai vastaavaa. Nykyajan pikkutarkkuus on kait jhohtanu siihen, että joka asiaa ihmetellään ja kauhistellaan. Se ei ainakaan paranna asiaa. Lääkärin motiivit on kyllä kirjattu kirjoihin ja kansiin, joten olkaapas hyvä ja kaivakaa oikeat kirjat esille ja katsokaa sieltä mitä tarkastuksissa yleensä tehdään. Housuihin katsominen on aivan rutiinitoimenpide, eikä se sinänsä sisällä mitään taustatarkoitusta. Ilmeisesti tällaisen tarkastuksen inhoaminen kertoo vain potilaan omasta häpeästä kyseistä asiaa kohtaan, ja kun paikkojaan joutuu näyttelemään, se sitten konkretisoituu vaikka kysymys ei oikeasti mistään sen ihmeellisemmästä olekaan. Tiettyihin ikäkausiin kuuluvat tietyt tarkastukset, joille kullekin on lääketieteellinen perusta. Ja niinkuin tässä tuli ilmi, ei lääkäri mikään jumala ole, mutta eikös hänen toimiensa haukkuja ja kyseenalasistaja itse sitten ota jumalan paikan, jos kerran olevinaan on oikeassa lääkäriä pedofiiliksi haukkuessaan? Psykologista silmää hei, omalla silmällä sen totuuden näkee parhaiten, kun hylkää kaiken yhteiskunnan tarjoaman krääsäinformaation, jota lehtien sivulta saa lukea. Kyllä se on niin, että lääkäri tuskin on potentiaalisin pedofiili.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylypylä mätänee

      Kuka sotki uimaaltaan bakteereilla
      Suomussalmi
      67
      1008
    2. Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki

      Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K
      Viihde ja kulttuuri
      12
      899
    3. En voi kertoa meistä kenellekään

      Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o
      Ikävä
      46
      836
    4. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      62
      798
    5. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      60
      750
    6. 57
      687
    7. Onko mulla vielä mahkuja saada sinut M nainen

      Sano joku prosenttiluku?
      Ikävä
      60
      617
    8. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      49
      617
    9. Mitä ihmettä pitäisi tapahtua

      Että me kohdataan ja saadaan tämä tilanne etenemään?
      Ikävä
      67
      586
    10. Jos mies naisen prinsessakohtelu

      on sinulle liikaa, älä valitse prinsessaa 🦋🧚🏼‍♀️👸🏼
      Ikävä
      132
      579
    11. SuMetKu konkursissa

      Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.
      Suomussalmi
      20
      567
    12. Miksi olet niin hankala?

      Miksi toimit miten toimit?
      Ikävä
      50
      549
    13. Suutuin lähinnä itselleni

      Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.
      Ikävä
      30
      545
    14. Hei. Ilmeisesti tässä saa unohtaa sen

      että meistä joskus jotain tulisi? M
      Ikävä
      29
      505
    15. Ei voi mittään

      Tykkään sinusta, vaikka miten typerän jutun suustasi päästät😅
      Ikävä
      33
      497
    16. En usko enää

      rakkauteen.
      Ikävä
      72
      476
    17. Miksi meille jäi

      Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk
      Ikävä
      34
      468
    18. Miten voit tykätä

      Jos samaan aikaan haluat pysyä mahdollisimman kaukana?
      Ikävä
      40
      457
    19. Tykkään sinusta

      Vaikka en vastailekaan!
      Ikävä
      17
      440
    20. Mitä sulle

      Kuuluu?
      Ikävä
      24
      439
    Aihe