Saako menkkoja siirrettyä kotikonsteilla?

nii-in

*otsikko*

14

14202

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nalle22

      siis tarkotatko että ilman mitään lääkkeitä?

      voi kun sellanen oliskin mahdollista että menkkoja sais siirrettyä. mä en ainakaan sit ottais ikinä menkkoja jos tolleen vois valita.
      stressi voi ehkä pikkusen viivyttää menkkoja jos hyvin käy, mutta ei sekään aina.

      ainoa keino on pitää menkat pois on hankkiutua raskaaksi....siis luonnonmukainen keino siirtää niitä "hiukan"...

    • carmen08

      ... mutte e-pillereillä tietenkin pystyy muutaman päivän...

      • vaan.......

        e-pillereillä ja siirtopillereillä


      • e-pillereillä

        E-pillereillä voi siirtää vaikka muutaman kuukauden vuotoja.

        Tahdonalaista kotikeinoa ei ole.


      • carmen08
        e-pillereillä kirjoitti:

        E-pillereillä voi siirtää vaikka muutaman kuukauden vuotoja.

        Tahdonalaista kotikeinoa ei ole.

        Sitäpä minäkin tarkoitin, sinä vain et ymmärtänyt.


    • Kauhistunut12

      Olen varannut ajan, ja haluan käydä asentamassa kierukan kunnallisessa terveydenhuollossa. Olen kauhistunut luettuani kaikkien tarinoita. Terveyskeskus on kuulemma tosi tarkka siitä, milloin kierukan saa asetaan. 1. vuotopäivästä tulee olla kulunut 1-7 vuorokautta, jolloin kierukka voidaan asentaan. Toivon, että asennus sujuisi hyvin. Se on 19 päivän päästä. Kävin lukemassa Mirena kierukasta (http://laakeinfo.fi/Medicine.aspx?m=4637&i=BAYER_MIRENA) ja sielläkin jo pelotellaan tarpeeksie, haittavaikutuksista. Täytyypä tulla uudestaan kommentoimaan, kun asennus on tehty..

      • Anonyymi

        Mul pitäs olla menkat 21.8 ja oon lähös ulkomaille 22.8 mitä teen oo. 13 ja en voi mennä altaaseen jos vuodan ja en uskalla kertoa äidille


    • Anonyymi

      En tähän nyt osaa vastata mutta auttakaa mun menkkojen pitäis tulla 21.8 ja oon lähössä 22.8 ulkomaille mitä teen en voi uida altaassa jos vuodan AUTTAKAA oon 13 enkä uskalla sanoo äitille😭

      • Anonyymi

        Primolut valmisteella voi siirtää kuukautisia, mutta se on aloitettava muutama päivä ennen kuukautisten alkua. On reseptivalmiste ja jotta sen saa niin on mentävä lääkäriin.


    • Anonyymi

      Taas yksi kappale niitä, jotka haluavat sotkea luonnon järjestystä. SE on luonnollista, että naisilla on kuukautiset. Se EI ole luonnollista, että niitä siirretään.

      Luulis kenen tahansa ymmärtävän näin yksinkertaisen asian??

      Terv.
      Matias Oskari

      • Anonyymi

        no sinunhan se on helppo sanoa, kun olet mies…


    • Anonyymi

      Etenkään vanhoilla miehillä, kuten ap:lla ei ole kuukautisia. Ihan jostain "ikäsyystä" naisten menstruatiovaihe kiinnostaa isosisää ihan ylikaiken.
      Hänellä on ollut kiistaa sekä psykiatrin, että palvelevan puhelimen henkilökunnan kanssa. En moista ihmettele!

    • Anonyymi

      Senhorita por favor, kysy palstojen kunkulta siltä naisasiaviinamieheltä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      66
      2265
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      230
      2162
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1468
    4. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      21
      1232
    5. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1200
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      113
      1120
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      959
    8. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      949
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      899
    10. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      885
    Aihe