Sain viimein ladattua puhelimeen uusimman päivityksen 200.34.36. Edelleenkään en pysty ajastamaan profiileja. Esim. jos haluan muuttaa profiiliksi "kokous", se tietysti onnistuu, mutta sen ajastukselle ei löydy valintaa ( eli milloin profiili palaa entiselleen ). Halvemmissakin kännyköissä aikoinaan ominaisuus oli vakiona, mutta ei enää. Nyt se profiili saattaa jäädä tahattomasti päälle, vaikka miten pitkäksi aikaa..
Nokia E51 profiilin ajastus
Kautokeino
2833
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Sain selville, että koko ominaisuutta ei k.o. kännykässä enää ole!
Tuntuu, että Nokialla ei ole minkäänlaisia hyviä kehityslinjoja. Nähtävästi Intialainen ohjelmanvääntäjä ei ole viitsinyt ottaa edellisiä hyviä ominaisuuksia huomioon, vaan koodi on tehty "puhtaalta pöydältä", koska hän on niin innovatiivinen.
Löytyi sivu
http://www.frees60.net/fi/tyokaluohjelmat
josta löytyi ilmainen ohjelma Profile Scheduler tekee tuon ajastetun toiminnon. Asennettuani sen E51-kännykään SIM-kortille, kännykkä muuttui todella hitaaksi. Ei voi käyttää kun näyttö jumittelee. :(