Aikomuksenamme on hankkia moinen otus... Kertokaa hyvät ihmiset joilla on ko. rodun edustaja, tai jotka olette tekemisissä näiden koirien kanssa kokemuksianne rodusta. Olen jo käynyt läpi kaikki rotumääritelmät ym. materiaalin jonka netistä löysin, mutta kun kellään tuttavapiiristäni ei ole tästä rodusta kokemuksia , kuulisin mielelläni omistajien mielipiteitä.
Punainen Irlannin setteri
punikki
3307
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Koirapuistossa nähneenä ja omistajan kertoman mukaan on ERITTÄIN VILKAS ja iloinen koira. Tarvitsee hyvin paljon liikuntaa ja erilaisia aktiviteetteja pysyäkseen kotona rauhallisena ja onnellisena.
meillä oli näitä lapsuuteni aikana parikin. Todella iloinen, seurallinen ja lapsiystävällinen oli kumpikin. Tosin mielestäni vaatii paljon liikuntaa, mm. metsästysreissuilla tosi hyvä kaveri - isäni kun oli kova metsässä kulkija.
tutullani oli tälläinen.totteli tosi hyvin(tarvitsee kyllä kunnon koulutuksen) ja oli tosi vilkas,niin kuin edellisessä viestissä mainittiin.
todella kiltti ja omistajalleen uskollinen,eli on vain se yksi ihminen elämässä.
kaunis ja ihana koira,vaikka ei ole itsellä ollut.tarvitsee paljon liikuntaa.:)