Elokuussa lähdössä Antalyaan pariksi viikoksi ja nyt olis vinkit hamameista kaupungissa kullan kalliita..Siis onko joku käynyt hamameissa Antalyassa ja minkä hintaisia ovat?Kuuluuko aina hieronta vai maksetaanko se erikseen?
antalya ja hamamit
tommys38
3584
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
on käymättä. Hinnasta sen verran, että yleensä on kylpymaksu ja sitten erikseen maksat pesusta, hieronnasta ja mahdollisista juomista, pyyhkeistä, shampoosta tms. erikseen.
tippiä palveluksista.
Vanhasta kaupungista löydät muutaman "historiallisen" hamamin ja kaupungin kaskustasta muutenkin aika helposti. Lähes jokaisesta isommasta hotellista löytyy yleensä myöskin. Hinnat pyörivät siinä 30-50 liiran välillä (ja tinkiä voi), mutta tarkista että pakettiin kuuluu kunnon hieronta eli oil massage! Nauti saunasta!